В охопленій кризою Греції позавчора провалилась остання спроба формування уряду. Впродовж дев’яти днів після дострокових виборів шостого травня лідери парламентських партій так і не спромоглися досягти угоди про створення правлячої коаліції та уряду. Це при тому, що останні три дні на «переговорах останнього шансу» головував особисто президент Греції Карлос Папульяс. Вiн запропонував створити уряд з технократів, але і ця пропозиція не знайшла підтримки. Ліві партії заявили, що за жодних умов не приєднаються до коаліції, яка підтримує непопулярні заходи економії в обмін на фінансову допомогу від ЄС та МВФ. Як наслідок, грекiв удруге запросять на дострокові парламентські вибори. Як очікується, вони пройдуть 17 червня. Доти Грецією керуватиме перехідний уряд.
Вину за те, що країна потрапила у політичний глухий кут, варто покладати не лише на головних полiтичних гравців, а й на простих виборців, які «купилися» на популістські гасла радикалiв. Друге місце на виборах 6 травня посіла коаліція радикальних лівих «СИРІЗА». Саме на неї покладають вину за провал переговорів. Лідер «СИРІЗИ» Алексіс Ципрас свідомо не пішов на співпрацю з іншими політичними силами, оскільки опитування громадської думки свідчать про подальше стрімке зростання популярності його партії. На виборах 6 травня вона здобула 52 мандати, а на червневих соціологи пророкують ще 50 додаткових мандатів. Тобто загалом більше ста місць у парламентi, який налiчує 300 депутатiв. За такої розкладки «СИРІЗА» сформує у Греції разом з іншими лівими радикалами комуністичний уряд.
Підтримки для такої коаліції і уряду від світу та Європи очікувати не слід. «СИРІЗА» заявляє, що прагне зберегти Грецію у зоні євро, але це також буде нереально. У Греції назріває паніка з огляду на можливе відлучення країни від єврозони: населення масово забирає свої гроші з банківських рахунків. Президент Папульяс повідомив, що лише впродовж однієї доби на цьому тижні люди зняли з банківських рахунків 800 млн. євро своїх заощаджень. Триває розгубленість на фінансових ринках світу — від Європи та США до Азії, оскільки банкіри та фінансисти розуміють, що нова виборча кампанія лише продовжить період невизначеності у кризовій країні єврозони. Після повідомлення про нові вибори провідний біржевий індекс Греції впав на 564 пункти — на найнижчий рівень за останні майже 20 років.