Війни, кризи, неспокій — хоч би що відбувалося в світі, Олімпійські ігри мають відбуватися за розкладом. Тож поки в Афінах нервові грецькі парламентарії вчора вкотре марно намагалися сформувати коаліцію, у стародавній Олімпії, в атмосфері спокою й урочистості відбувалося традиційне священнодійство запалення Олімпійського вогню. Перед руїнами храму Гери, поряд зі стародавнім стадіоном, верховна жриця зловила промені вранішнього сонця у спеціальне параболічне дзеркало, підпаливши від цих священних іскор смолоскип, що вирушить до столиці цьогорічної, ХХХ Олімпіади — Лондона.
Першим факелоносцем став 31–річний грецький плавець Спірос Янніотіс, який об’єднує батьківщину Олімпійських ігор із Великою Британією — там він народився. Від нього смолоскип перейшов 19–річному британцю Алексу Лукосу, який також має грецьке коріння. Після безладів під час естафети вогню пекінської Олімпіади–2008 (тоді борці за незалежність Тибету кілька разів намагалися загасити смолоскип) Міжнародний олімпійський комітет постановив проводити лише національну естафету.
Грецька частина «вогняної» естафети, в якій візьмуть участь 500 різних факелоносців, завершиться 17 травня на стадіоні «Панатінаїкос» в Афінах, де 1896 року стартувала перша Олімпіада сучасності. Звідти смолоскип вирушить до Великої Британії, якою мандруватиме (в естафеті буде задіяно загалом 8 тисяч людей) аж до 27 липня — дня відкриття Літніх Олімпійських ігор у Лондоні.