У Горлівці Донецької області оператор «швидкої допомоги» не хотіла посилати бригаду на виклик, що надійшов від дитини. Оператор вважала, що її розігрують. Нещастя сталося, коли семирічний Андрій виправ свій одяг та пішов вішати його на балкон. Від висоти у хлопчика запаморочилася голова, він упав на скло. Уламком розбитого вікна хлопчику майже відрізало руку. Дитина не розгубилася і почала телефонувати в «швидку», як його вчили в школі. Спочатку оператор кидала слухавку, а потім пригрозила викликати міліцію. Андрій набирав номер«103» 13 разів!
Врятувала сина мама, яка, відчувши незрозумілу тривогу, відпросилася раніше з роботи додому. Жінка знайшла Андрійка в тамбурі біля виходу з квартири в калюжі крові. На виклик матері через 10 хвилин приїхала бригада лікарів. Медики сказали, що дитина дивом залишилася живою, втративши стільки крові. Хлопця в стані шоку доправили до лікарні. Мікрохірурги чотири години пришивали руку дитині, адже з’єднати треба було не лише м’язові тканини, а й нерви та судини. Тепер, за словами заввідділу мікрохірургії НДІ в Донецьку Олександра Борзих, на реабілітацію руки треба витратити близько п’яти років. А також кругленьку суму, адже в курс реабілітації нервів кінцівки входить магнітна та голкотерапія, масаж, які лише формально в нашій країні є безплатними. У прес–службі облуправління охорони здоров’я розповіли, що лікування Андрія поки що проходить за рахунок бюджетних коштів, його стан задовільний, рани заживають.
Цей випадок обурив громадськість. Учора прокуратура Донецької області заявила, що дасть оцінку діям горлівської «швидкої», і вже почала перевірку за фактом ненадання своєчасної медичної допомоги. Згідно зi статтею 139 Кримінального кодексу, мінімальний штраф, який можуть накласти на безвідповідального оператора, становить 875 грн., максимальний же потягне на два роки виправних робіт. Незважаючи на пережитий страх, мама хлопчика поки не має претензій до медичних працівників і до суду подавати на «швидку» не збирається. Парадоксально, але жінку також вважають винною у тому, що відбулося. У місцевому міськвідділі на неї склали протокол за статтею «Невиконання обов’язків з виховання малолітніх дітей», їй загрожує штраф до 90 грн.
На станції «швидкої» не заперечували, що оператор могла неправильно сприйняти дзвінок від дитини. «Ми могли проігнорувати виклик, оскiльки кожного дня до нас надходить багато викликів iз неправдивою інформацією, — діти граються мобільними телефонами або жартують підлітки чи нетверезі дорослі», — розповіла журналістам заступник головного лікаря станції швидкої допомоги Ірина Прода. Працівники Київської станції швидкої допомоги на запит «УМ» підтверджують, що до них часто дзвонять «жартівники», тож реагувати на всі виклики недоречно. Водночас вони переконані, що на повторний виклик дитини обов’язково відреагували б, як мінімум розпитали б хлопця про те, що сталося і, відповідно, приїхали б на виклик.