Сто років «Правди»
Рівно сто років тому, 5 травня 1912 року, вийшов друком перший номер більшовицької газети «Правда» (саме цю дату в СРСР згодом відзначали як професійне журналістське свято — День радянської преси). «Правда», яка за часів СРСР була головною газетою країни, виходить і донині — це третє за віком друковане видання Росії після журналів «Вокруг свєта» й «Огоньок».
Журналіст потонув в океані, рятуючи дитину
Відомий російський журналіст Марк Дейч загинув на індонезійському курорті Балі, намагаючись врятувати дитину. Як повідомляють російські ЗМІ, Дейч пішов купатися в океані разом із 12–річною донькою друзів, але несподівано їх підхопила сильна течія. 67–річному журналісту вдалося виштовхнути дівчинку ближче до берега, але, щоб урятуватися самому, сил у нього вже не залишилося.
З 1996 року Марк Дейч був оглядачем у газеті «Московскій комсомолєц». До того працював у «Літєратурной газєтє», «Ізвестіях», на радіо «Свобода».
Аргентина дратує Британію перед Олімпіадою
Аргентина знову розпалює дипломатичний скандал із Великою Британією. Як повідомляє британська газета «Гардіан», аргентинці таємно зняли рекламний ролик на Фолклендських (у варіанті Аргентини — Мальвінських) островах, у якому цю спірну територію називають аргентинською землею. У рекламі член збірної Аргентини з хокею на траві Фернандо Зільберберг робить пробіжку на тлі визначних пам’яток Фолклендських островів під час підготовки до Олімпійських ігор, які, нагадаємо, відкриються 27 липня у Лондоні. «Для того щоб змагатися на англійській землі, ми тренуємося на аргентинській землі», — свідчить напис наприкінці відеоролика. Сам Зільберберг підтвердив, що мета відео — «донести ідею про те, що Мальвінські острови належать Аргентині».
Суперечка навколо Фолклендських островів, які фактично є воротами в Антарктику й дозволяють контролювати надзвичайно багаті на природні ресурси райони океану, триває вже кілька сторіч.1892 року Велика Британія оголосила Фолклендські острови своєю колонією (нині — Британська заморська територія). У 1982–му між Аргентиною, яка вислала на Мальвіни свій збройний десант, і Британією спалахнув збройний конфлікт, під час якого загинуло близько 900 військовослужбовців з обох сторін. Попри поразку в тій війні, Буенос–Айрес і надалі вважає Фолклендські острови своєю територією.