Мешканці Великої Британії позавчора обирали місцеву владу (за традицією, голосування завжди відбувається по четвергах). В Англії вибори відбувалися у 128 муніципалітетах, у Шотландії — в 32, в Уельсі — у 21. Як свідчать оприлюднені вчора попередні результати виборів, Консервативна та Ліберал–демократична партії, що разом утворюють правлячу коаліцію, значно поступилися опозиційній Лейбористській партії. Явка на виборах була низькою, що, на думку аналітиків, також є свідченням недовіри населення до чинної влади. Як зазначає Бі–Бі–Сі, результати цих виборів матимуть безпосередній вплив на британську політику на загальнонаціональному рівні. Передусім вони сповнили оптимізмом лейбористів, які програли попередні вибори до парламенту. А після нинішньої перемоги на муніципальних виборах мають великі шанси перемогти і на парламентських.
Паралельно відбулися вибори мерів трьох англійських міст: Лондона, Ліверпуля та Селфорда. У Ліверпулі впевнену перемогу здобув лейборист Джо Андерсон, який за кількістю набраних голосів удесятеро випередив свого найближчого суперника. Але у центрі уваги були вибори міського голови Лондона. Адже це найбільше місто Євросоюзу з річним бюджетом у 15 млрд. фунтів стерлінгів (приблизно 22 млрд. доларів США).
За посаду очільника британської столиці змагалися семеро кандидатів, хоча реальних претендентів було троє. Від лейбористів повернутися у крісло мера прагнув Кен Лівінгстон, який уже керував містом із 2000 по 2008 рік. Саме під його орудою Лондон здобув право приймати цьогорічну літню Олімпіаду. Проте чотири роки тому Лівінгстон поступився чинному меру, консерваторові й колишньому журналісту Борісу Джонсону. Він прославився тим, що їздить на роботу на велосипеді, охоче вітаючись із городянами, які ще здалеку впізнають свого міського голову за білявою шевелюрою. Згідно з передвиборчими опитуваннями, саме Джонсон був фаворитом перегонів. У змагання чинного і колишнього мерів міг втрутитися кандидат від Партії ліберальних демократів Браян Педдік, проте зрештою йому довелося задовольнитися третім місцем. Головні питання кампанії — лондонський транспорт і злочинність на вулицях міста. Це особливо актуально напередодні Олімпіади та після минулорічних заворушень у британській столиці.
Станом на вчора по обіді голоси лондонських виборців іще рахували, проте екзит–поли і результати ще неповного підрахунку голосів свідчили, що Боріс Джонсон переміг Кена Лівінгстона з невеликою перевагою.