Три тижні тому співробітники обласної міліції виявили на території держпідприємства «Радіоприлад» вельми специфічну продукцію — партію пістолетів марки «Хортиця». Згодом старший помічник прокурора регіону Віктор Гринь повідомив, що дослідний зразок пістолета тут було виготовлено ще у 1995 році, а в 1998—2007 роках на «Радіоприладі» виробили на підпільному конвеєрі ще 81 одиницю такої зброї.
Усі «стволи» зберігалися на підприємстві. Експерти вже засвідчили, що пістолети «Хортиця» належать до вогнепальної зброї. Тож слідчі обласної міліції одразу порушили кримінальну справу за фактом незаконного зберігання «дорослих іграшок». Наразі триває досудове слідство у «фактовій» справі, тож слідчі мають встановити особу, винну в скоєнні цього злочину. Перебіг слідства перебуває на контролі обласної прокуратури. Наразі слідством встановлено, що жодного пістолета на підприємстві не продали. Та чи був інтерес керівництва «Радіоприладу» лише науково–технічний?
«Під час дослідчої перевірки фактів незаконного використання, реалізації чи розпорядження у будь–який інший спосіб цими пістолетами не встановлено. Але справу порушено, оскільки у підприємства не було дозвільних документів на цю вогнепальну зброю. Усі пістолети вилучено та забезпечено їх належне зберігання», — повідомили «УМ» у прес–службі прокуратури Запорізької області.
Дивує, що слідство лише розпочалося, а журналістів уже переконують, ніби канали збуту пістолетів «Хортиця–125» і «Хортиця–76М» як зброї для ближнього бою не були задіяні... З неофіційних джерел відомо, що на підприємстві знайдено не лише арсенал пістолетів, а й 52 запасні магазини до них, а також калібратори для патронів, шомполи. То чи бажають слідчі з’ясовувати справжні наміри дирекції «Радіоприладу», що втаємничила зброярський бізнес на державному підприємстві?