«Копач могил» проти демократа

«Копач могил» проти демократа

Цієї неділі, 27 червня, у Сербії в другому турі президентських виборів зійдуться крайній націоналіст Томіслав Ніколич, представник Сербської радикальної партії, та реформатор Борис Тадич, висуванець проєвропейської Демократичної партії, засновником якої був убитий у березні минулого року прем'єр-міністр Сербії Зоран Джинджич. Саме ці двоє обійшли в першому турі (13 червня) інших 13 претендентів на найвищу державну посаду. Ніколич здобув підтримку 30,7 відсотка виборців, за Тадича проголосували 27,4 відсотка сербів з правом голосу, які з'явилися на виборчі дільниці. Ніколич має невелику перевагу, але остаточний результат виборів передбачити важко. Сербські аналітики вважають, що Тадич стартує в другому турі не з гірших позицій: у нього більше шансів отримати голоси тих виборців, котрі в першому турі голосували за кандидатів, які відсіялися.

Канада після Кретьєна:

Канада після Кретьєна:

У грудні минулого року пішов на пенсію після десяти років перебування на посаді прем'єр-міністра Канади один з найбільш досвідчених та шанованих політиків цієї країни Жан Кретьєн. За роки його правління Канада заявила про себе як цілком самостійна у внутрішній та зовнішній політиці та незалежна від свого великого південного сусіда країна. Новим главою уряду став 65-річний Пол Мартін, який в уряді Кретьєна мав портфель міністра фінансів, представник тієї ж правлячої Ліберальної партії. Місцеві аналітики відразу ж заговорили, що після десяти років політичної стабільності на країну очікують зміни, оскільки Мартін має консервативніші погляди, ніж його попередник. Очікували, що Канада передусім піде на зближення зі Сполученими Штатами, відносини з якими стали холодними, як канадські зими, після відмови Кретьєна відправити канадські війська до Іраку та його загальне критичне ставлення до цієї військової операції.

Непрохані гоСТТі

Непрохані гоСТТі

Служба спеціальних розслідувань (СTT) Литви провела позавчора обшуки в штаб-квартирах політичних партій, які підтримують колишнього президента Литви Валдаса Адамкуса. Агенти спецслужби «завітали в гості» до соціал-демократів, соціал-лібералів, ліберальних центристів і вчора мали провести обшук у штаб-квартирі консерваторів. Їх передусім цікавила фінансова документація партій за 2001—2003 роки, коли Адамкус перебував при владі. СTT має повноваження поліції, і її головним завданням є боротьба з корупцією. Пікантність і драматичність ситуації полягає в тому, що обшуки було здійснено за кілька днів до другого туру президентських виборів, на яких Адамкус має всі шанси на перемогу. Найближчої неділі його суперницею буде Казимера Прунскєнє, колишній прем'єр-міністр Литви.

Всі статті рубрики