Поки цьогорічний червень пропонує донеччанам більше можливостей «скупатися» під зливою, ніж у якійсь із міських водойм. Хоча нещодавно, як і було обіцяно напередодні, відбулося своєрідне відкриття реконструйованої пляжної зони на березі Кальміуського водосховища. Саме з цією метою міський голова Олександр Лук'янченко навіть провів тут виїзну прес-конференцію.
Територія у центрі міста, неподалік ресторану «Африка», де спочивають душею й тілом тутешні товстосуми, i справді змінилася на краще. Берег вкрили чистим піском, встановили кабінки для перевдягання й душ, відремонтували туалет. І найголовніше — суттєво почистили дно водойми: працюючи ще з осені минулого року, земснаряд щомісяця піднімав з-під води майже тисячу тонн кубометрів мулу. Що й не дивно, оскільки водосховище не чистилося понад тридцять років.
А роботи на набережній, де всього під пляжну зону є намір відвести 8700 метрів, продовжуються. В подальшому заплановано збудувати тут дитячий та волейбольний майданчики, розташувати медпункт, рятувальну станцію, а неподалік ще й автозупинку на півтори сотні місць. І вже в недалекому майбутньому тут матимуть можливість одночасно відпочивати близько тисячі донеччан та гостей міста.
До речі, згаданий відпочинок, мабуть, не обов'язково означає купання у воді, що давно для місцевих жителів вважається майже аналогом казкової «мертвої». Та й згадана зустріч міського голови з журналістами відбулася на березі за якісь пару сотень метрiв від давнього щита про категоричну заборону купатися. Більше акцентуючи увагу на «сухопутному» облаштуванні пляжу, Олександр Лук'янченко теми якості води торкнувся досить дипломатично. Мовляв, це насамперед залежить від дбайливого ставлення до водойми з боку тутешніх промислових підприємств та роботи очисних споруд. І зрозуміти керівника міста можна, адже, виявляється, офіційного дозволу санітарної служби на відкриття пляжу поки немає. Санітарним лікарям ще тільки належить провести тут бактеріальне дослідження, що й визначить ступінь ризику пірнання в цьому місці у воду.
Висновки санслужби актуальні ще й тому, що в Донецьку вже закрили 9 пляжів саме через бактеріальне забруднення води. Норму індексу лактозопозитивних кишкових паличок — тисяча на 1 літр — у деяких водоймах перевищено в кілька разів (наприклад, у Нижньокальміуському водосховищі — в сім разів). Отож на новому пляжі, де вже почали хлюпатися дітлахи, мабуть, таки є резон встановити трафаретні повідомлення про те, що міська влада не несе відповідальності за здоров'я відвідувачів-відчайдухів, які наважуються тут купатися.