Одна година праці в країнах Європейського Союзу в середньому коштує 22,80 євро, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на оприлюднений 24 квітня звіт Федерального статистичного відомства Німеччини у Вісбадені. Утім різниця між відповідними показниками в різних країнах, що входять до ЄС, інколи дуже суттєва.
Очолила список Бельгія, де у 2011 році роботодавець у середньому витрачав 39,30 євро на одного працівника. А на останніх позиціях очікувано опинилися країни, які останніми приєдналися до ЄС — Румунія, де година праці торік коштувала 4,50 євро, та Болгарія — 3,50 євро.
Йдеться не про «суху» зарплату — видатки на оплату години роботи складаються із загальної суми заробітку працівника та соціальних виплат його працедавця. Так, у Німеччині на додачу до 100 євро зарплатні роботодавець додатково витрачає 28 євро соціальних виплат. Це, до речі, менше, ніж у країнах–боржниках єврозони, де регулярно відбуваються масові демонстрації проти скорочення соціальних програм. Наприклад, в Іспанії сума соціальних виплат становить 37 євро на кожні 100 євро платні, у Греції — 29 євро. Середній показник соціальних виплат по ЄС — 32 євро. Найбільші соціальні видатки перебирають на себе працедавці у Швеції — 52 євро.
Із трьох пострадянських країн Балтії найбільше цінує людську працю Естонія, де година роботи працівника обходиться в середньому 8,1 євро. У Латвії цей показник становить 5,9 євро, у Литві — 5,5 євро. З решти країн колишнього соціалістичного табору лідирує Словенія — 14,4 євро. Для порівняння, в сусідній Польщі година роботи найманого працівника обходиться в 7,1 євро. Якщо ж говорити про всю Європу, а не лише Євросоюз, то рекордсменом за оплатою години праці є Норвегія — 44,2 євро. Щоправда, й вартість життя у цій державі одна з найбільших.
У жодній країні ЄС видатки приватних підприємств на оплату праці за останні десять років не зростали так повільно, як у Німеччині — з 2001 по 2011 рік лише на 19,4 відсотка. Але при цьому година роботи у ФРН минулого року коштувала підприємствам у середньому 30,10 євро, тобто на 32 відсотки більше за середній показник по ЄС. Загалом серед 27 країн Євросоюзу Німеччина посідає лише сьоме місце за витратами підприємств на оплату години праці.