Незважаючи на дощову погоду й поминальні дні, через які столиця в останні кілька днів напівспорожніла, минулої суботи на Михайлівській площі зібралося близько тисячі киян — на акцію протесту проти руйнування Андріївського узвозу. Нагадаємо, два тижні тому компанія ЕСТА–Холдинг, що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, знесла три будинки — два на території фабрики «Юність» і один кутовий, що виходить фасадом на узвіз.
Друга акція на захист узвозу (перша, нагадаємо, відбулася під стінами офісу Ахметова) зібрала активістів, митців та політиків на загальне віче. До речі, організатори заборонили учасникам приходити з політичною символікою, і більшість політиків цієї вимоги дотрималася. Порушила її лише Європейська партія, проте кияни не дозволили партійцям розгорнути стяги. Основні вимоги, проголошені учасниками віча, — забрати будівлі у власників, що неналежно ставляться до пам’яток, будувати в історичних зонах лише після погодження з громадськістю та ЮНЕСКО, заборонити вилучення пам’яток iз реєстру та створити доступний для кожного простір на Андріївському. Також захисники історичного обличчя столиці підтримали вимогу відправити у відставку голову Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, чиновників Міністерства культури — Вінграновського, Вечерського, Губіну, провести вибори мера Києва та перевибори Київради.
«Буквально п’ятеро людей можуть боротися з будь–яким будівництвом у цьому місті. Якщо об’єднуватися на місці подій — приєднуватимуться інші, і ми всі разом просто зметемо будь–яку проблему в Києві. Основне завдання зараз — єднатися: через інтернет, а найголовніше — iз сусідами. Любіть сусіда свого! П’ятеро людей — одна забудова, десять тисяч людей — проблем немає», — наголосив зі сцени активіст руху «Збережи старий Київ» Ігор Луценко, який зірвав найбільше оплесків.
Також на мітингу виступили відомий дисидент Євген Сверстюк, журналіст Єгор Соболєв, історик Михайло Кальницький, поет Артем Полежака, філософ Мирослав Попович та інші діячі. Не замерзнути допомагали виступи гуртів «ДахаБраха», «Тінь сонця», Мурика з «Грін Грею», Мирослава Кувалдіна, Анжеліки Рудницької. Заспівав навіть гонщик Олексій Мочанов. Слово до виступу взяв Фагот із ТНМК.
Упродовж акції активісти носили по Михайлівській виготовлений із пап’є–маше макет «мистецького» кота з Пейзажної алеї. Завершили захід ходою до мерії, де також було виголошено кілька промов. Обійшлося без сутичок із міліцією, крім випадку, коли міліціонер не дозволив активісту прилаштувати під табличкою КМДА плакат із написом «Сволочи» й портретами Ріната Ахметова, Олександра Попова та головного архітектора Києва Сергія Целовальника.