Близько сотні пластунів iз Донецької, Авдіївської та Комсомольської станиць зібралися поблизу меморіалу «Твоїм визволителям, Донбас». Потiм запустили в небо сотні різнокольорових кульок. «Вони символізують сторічний ювілей нашої організації, а їхні кольори — це кольори Пласту, — пояснила голова Авдіївської міської пластової організації Тетяна Переверзєва. — Жовтий — це колір новаків, малиновий — юнаків, зелений — старшопластунів, коричневий — сеньйорів. А приналежність пластуна до тієї чи іншої вікової групи можна визначити за кольором хустинки, що пов’язується на шию».
Пластуни розгорнули на алеї символи своєї органiзацiї — калину, дуб — і пояснювали зміст цих малюнків. Приміром, гасло та вітання «СКОБ» означає «Сильно», «Красно», «Обережно», «Бистро». Кожна з цих характеристик відповідає природному символу — дубу, калині, мухомору і блискавці.
«На східних теренах нашої країни Пласт не є таким численним, як, скажімо, на Західній Україні. Тому сам факт гучного святкування сторіччя пластової присяги є унікальним не лише для Донецька, а й загалом для сходу України, — каже «УМ» голова Донецького мiського Пласту Олександр Воловенко. — Ми виграли грант від облуправління у справах сім’ї, молоді та спорту. Ці кошти покрили частину витрат на організацію дійства. Такі події є дуже важливими для українців сходу, адже під час них вони дізнаються про нашу організацію, а деякі виявляють бажання долучитися.
Оксана КУЦЕНКО,
Антін БОБИР
З ІСТОРІЇ
Засновником світового скаутингу є англійський генерал Роберт Бейден–Пауел, який у 1908 році видав книжку «Скаутинг для хлопців». Рух дуже швидко здобув популярність у світі. Львів’яни Олександр Тисовський, Іван Чмола та Петро Франко (син Івана Франка) незалежно один від одного почали засновувати скаутські гуртки ще в 1911 році. Але офіційним днем народження цієї організації вважають 12 квітня 1912 року — дату першої пластової присяги; тоді 40 учасників присяглися на вірність Богові та Україні.
Українськими скаутами були Петро Франко, Степан Бандера, Роман Шухевич, Микола Колесса, Любомир Гузар, Олег Ольжич та інші відомі українські діячі.
Усi учасники мають дотримуватись пластунських заповідей: бути ввічливими, справедливими, братерськими, врівноваженими тощо. Мета організації — сприяти духовному та фізичному розвитку молоді; всебічному, патріотичному вихованню молодого українця, спираючись на принципи християнської моралі та ідейні основи «Пласту»; виховати справжнього повноцінного громадянина, лідера суспільства.
Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська молодіжна організація, яка діє також у багатьох країнах світу, таких як Канада, США, Аргентина. У серпні цього року в Києві відбудеться ювілейна міжнародна Пластова зустріч, у якій візьмуть участь 2,5 тисячі скаутів.