У Нью–Йорку позавчора оголосили цьогорічних лауреатів Пулітцерівської премії — найпрестижнішої нагороди в галузі журналістики. «Пулітцерів» вручають у 13 журналістських та шести художніх номінаціях (церемонія вручення традиційно відбувається у нью–йоркському Колумбійському університеті в перший понеділок травня, який цього року випадає на 7–ме число). Найбільш престижною серед першої групи від початку присудження премій, з 1917 року, неофіційно вважають «Найкраще журналістське розслідування». Цьогоріч переможцями в цій категорії стали інформаційна агенція «Ассошіейтед пресс» та газета «Сіетл таймс». Журналістів «АП» вирізнили за проведення власного розслідування про те, що впродовж кількох років нью–йоркська поліція в рамках боротьби з тероризмом вела під патронатом ЦРУ масоване незаконне стеження за мусульманами. Регіональну газету з Сіетла нагороджено за серію репортажів про випадкове передозування метадоном серед пацієнтів iз хронічними захворюваннями.
У ще одній престижній номінації «За служіння суспільству» цього року перемогла одна з найстаріших газет США «Філадельфія інквайрер», яка, до речі, перебуває на межі банкрутства. Видання підготувало серію статей про підліткову злочинність та насильство у міських школах.
Свій перший «Пулітцер» — у номінації «Найкращий національний репортаж — отримала інтернет–газета «Хаффінгтон пост» за серію публікацій про проблеми, з якими зіштовхуються скалічені ветерани воєн в Іраку та Афганістані. Впливова «Нью–Йорк таймс», цього разу перемогла у двох категоріях: «Пояснювальний репортаж» та «Міжнародний репортаж». У номінації «За висвітлення місцевих новин» переможцем названо газету «Петріот ньюз» із міста Харрісбург (штат Пенсильванія) — за висвітлення сексуального скандалу, до якого був причетний відомий американський футбольний тренер Джо Патерно.
«Пулітцери» в художніх номінаціях (за найкращі драматичні, історичні, біографічні, науково–популярні, поетичні та музичні твори) цього разу роздали не всі: уперше за останні 35 років журі так і не спромоглося встановити переможця в категорії «Найкращий художній твір», констатувавши, що за 12 місяців не з’явилося жодного роману чи повісті, який був би гідний цієї нагороди. Прочерк замість прізвища лауреата стоїть і в номінації «Найкращий редакційний коментар». Найкращим біографічним виданням визнано книжку «Джордж Кеннан: Американське життя» авторства професора Єльського університету Джона Льюїса Геддіса, у галузі поезії перемогла Трейсі Л. Сміт зі своєю збіркою «Життя на Марсі», а в галузі музики — Кевін Путс із твором «Тиха ніч: двоактна опера».