Відтоді, як у грудні 2004–го руйнівна хвиля цунамі, спричинена землетрусом в Індійському океані, завдала величезних збитків багатьом країнам регіону й забрала життя майже 300 тисяч людей, минуло більше семи років. Проте мешканці Індонезії, Таїланду, Шрі–Ланки, Індії та численні туристи, що приїздять до цих країн на відпочинок, досі пам’ятають той жах і шок, який викликало це стихійне лихо в усьому світі. Тож коли позавчора в тій самій частині океану — за 430 кілометрів від індонезійського острова Суматра — стався новий потужний землетрус (магнітудою до 8,6 бала) і сейсмологи оголосили попередження про загрозу цунамі, це викликало справжню паніку в постраждалих сім років тому країнах.
Мешканців прилеглих до океану місцевостей терміново евакуювали, туристів, що відпочивали на курортах, переселили на найвищі поверхи готелів. «Ми просиділи на даху зі своїми валізами цілу ніч і ще півдня, бо боялися спуститися. Розважалися коктейлями, офіціанти приносили їжу, але все одно було моторошно. На щастя, страшна велика хвиля так і не прийшла», — пишуть на форумах відпочивальники, виставляючи зафільмовані на «мобілки» кадри «моторошного очікування» й неспокійного, але «несмертельного» океану.
Жертв та руйнувань від землетрусу немає, хоча, як учора повідомили представники влади Індонезії, п’ятеро людей у цій країні під час підземних поштовхів померли від серцевих нападів.
А ТИМ ЧАСОМ...
Позавчора увечері (у ніч із середи на четвер за київським часом) серія потужних підземних поштовхів струсонула також західне узбережжя Північної Америки та узбережжя Мексики. У столичному місті Мехіко люди в паніці вибігали на вулиці. Найсильніші поштовхи силою 6,9 бала зареєстровано у водах Каліфорнійської затоки. Епіцентр землетрусу знаходився за 130 кілометрів на північний схід від міста Гуерро Негро. Сильні поштовхи відчувалися також в американських штатах Каліфорнія (6,2 бала) та Орегон (5,9 бала). Інформації про жертви та руйнування не надходило. Також не було оголошено попередження про небезпеку виникнення цунамі.