Вшановувати пам’ять героїв бою під Гурбами на Рівненщині вже стало доброю традицією. Цього року святкування відбудеться в рамках відзначення 70–річчя створення Української повстанської армії, тож фестиваль, який пройде у Гурбах 17 квітня, буде особливо цікавим. «До участі ми запросили представників багатьох політичних партій та організацій Рівненщини. Головним етапом святкування стане історичне театралізоване дійство «Бій на Гурбах». Ми повністю відтворимо один iз боїв між УПА і внутрішніми військовими підрозділами НКВС. Для написання сценарію використовували справжні історичні документи і спогади учасників тих бойових дій», — розповів «УМ» голова Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач.
Для виконання ролей у реконструкції битви запросили акторів iз Києва, Хмельницького та Львова. Кожен глядач зможе придбати червоно–чорні та жовто–блакитні стрічки, аби підтримати ідею фестивалю. Під час заходу на території урочища для всіх охочих дiятиме польова кухня, при цьому ветеранів УПА та учасників концерту–реквієму, який почнеться після «бою» перед пантеоном загиблим воякам, годуватимуть безкоштовно.
«Наш обов’язок і мета таких заходів — донести до молоді, до кожного свідомого громадянина, що саме завдяки воякам УПА ми можемо зараз вільно жити в нашій країні. Якби не вони, нас би посадили тоді у вагони і запроторили до Сибіру. Завдяки УПА ми збереглися як українці, як нація», — наголошує у коментарі «УМ» голова громадської організації «Люстрація», голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Осуховський.
ДОВІДКА «УМ»
Бій під Гурбами — бій між військами НКВС СРСР і силами УПА, що відбувся з 21 по 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району й охопив частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини і Кременецького та Шумського районів Тернопільщини. Закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли.