Посол Франції Ален Ремі тепер може похвалитися, що після Ющенка тільки він один зміг безкоштовно зібрати у центрі Києва таку кількість людей. На шоу «Шалені дзвонарі» від компанії «Транс Експрес», яким стартувала позавчора пізно ввечері «Французька весна в Україні», зібралося щонайменше п’ять тисяч киян. Несподівано для організаторів юрба зійшлася така велетенська, що перекрила собою рух на вулиці, що «обіймає» Софійську площу, «маршрутки» завмерли в блокаді зівак і не могли ні рушити вперед, ні здати назад. Цікаві якимось дивом повмощувалися навіть на дахах прилеглих будинків, десятки видряпалися на пам’ятник Богдану Хмельницькому, обіймаючи ноги його коня, тож гетьман нарешті відчув себе разом iз народом. «Мирне зібрання» поводилося дружелюбно і нагадувало справді мешканців європейського міста.
Нарешті за допомогою крана гігантська конструкція, «скелет» якої нагадував спершу дзвін, почала підніматися в небо. Семеро «шалених» французів, вбраних у костюми паяців, прикріпилися в металевих обручах–«капсулах» до «подолу» цього дзвона, а в його купольну частину пробралися троє акробаток. Підсвічена то ліловим, то золотим, то блискуче–сірим, химерна конструкція поверталася навколо осі, нахилялася, як кільце Сатурна, розкривалася палаючою квіткою чи перетворювалася на щось подібне до суцвіття каштана. А на висоті бань Святої Софії крутили свої фігури маленькі сміливі акробати, й паяци били у барабани та дзвони. Здавалося, що от–от відгукнеться на їхній заклик і Софійська дзвіниця. Мабуть, у літаючих дзвонарях біля стародавньої дзвіниці був якийсь недовтілений задум, передбачався ще якийсь звук, що так і не пролунав.
Цікаво, що друга група циркової компанії «Транс Експрес» того вечора з такою ж програмою виступала в Мехіко. А щодо Києва, то наступними подіями «Французької весни» стануть допрем’єрні покази нових французьких фільмів, що триватимуть iз 5 по 10 квітня у кінотеатрі «Київ».