Учора вранці активна громадськість Києва вийшла під стіни Київради, аби встановити свою стіну — брехні. Низка організацій — «Ми — Європейці!», «Збережи старий Київ», «Демократичний Альянс», «Самоврядна альтернативна мережа», «Кияни — Об’єднуємось» — уже традиційно вирішили наочно показати, як невиконаними обіцянками столична влада відгороджується від мешканців.
Загальні вимоги — дотримуватися закону та інтересів киян. Конкретних вимог — довгий список. Передусім — скасувати на рівні Київради виділення землі під забудову на Пейзажній алеї, на дитячому майданчику на Гоголівській, 7, на проспекті Маяковського, 40—52 та визнати ці території скверами. Припинити вирубку дерев на Гонгадзе, 15 та у Святошинському лісі, припинити рейдерське захоплення Лук’янівського та Лісового ринкiв.
Ще напередодні заявлялося, що, окрім пікету, активісти планують отримати відповідь чиновників, що вони конкретно зробили для вирішення цих питань. Одне з гасел — «Депутати не виходять до народу — народ іде до них!» справдилося. За дві години після старту акції, впродовж яких до людей ніхто, крім депутата Кличка (який, утім, нічого конкретного не сказав), не вийшов, 12 активістів, переважно з формації «Самоврядна альтернативна мережа», зайшли в будівлю на Хрещатику, 36, аби послухати когось із владцiв. Скоро люди, попри охорону, захопили та «окупували» кабінет голови міськдержадміністрації Олександра Попова.
Як повідомив учасник «штурму», активіст «Збережи старий Київ» Ігор Луценко, перед тим активістам не вдалося потрапити на сесію Київради — охороні вдалося їх стримати, тому влаштували засідку під кабінетом Попова. «Нам сказали, що голова КМДА зараз у Януковича. Але люди вирішили чекати, поки він не повернеться», — зазначив Ігор. «Охорона, найнята Черновецьким, не пускала киян на четвертий поверх Київської мерії всупереч закону про місцеве самоврядування, в якому йдеться, що органи самоврядування відкриті для громадян», — написала у Фейсбуці інша учасниця акцiї Наталя Соколенко, якій охорона заламувала руки.
Скоро прес–служба київського БЮТу дещо роз’яснила ситуацію з небажанням депутатів слухати активістів. За словами голови фракції Тетяни Меліхової, так вирішила «прорегіональна» більшість: «Ми пропонували депутатському корпусу заслухати двох представників ініціативних груп, але Київрада не підтримала цю пропозицію». Втім невдовзi прес–служба КМДА розповсюдила повідомлення: мовляв, завантажений справами Попов таки погодився зустрітися з усіма дванадцятьма активістами сьогодні о першій годинi.