Після завершення парламентських і президентських виборів у Росії настає політична «відлига» (або її видимість): учора під час зустрічі з представниками опозиції глава Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав закон про спрощення реєстрації партій. Відтепер мінімальна кількість членів партії, необхідна для її офіційної реєстрації, становитиме не 40 тисяч, а лише 500 осіб. Окрім того, міністерство юстиції не зможе відмовити партії в реєстрації одразу, як раніше — тепер політичним силам спершу вказуватимуть на помилки в документах і пояснюватимуть, як їх усунути. «Міністерство юстиції має бути фільтром з усунення недоліків, а не заградзагоном при реєстрації партій», — наголосив президент.
Спростити реєстрацію партій Медведєв запропонував у зверненні до Федеральних зборів іще в грудні минулого року — невдовзі після першого масового мітингу опозиції на Болотній площі. 23 березня Держдума ухвалила відповідний закон, а 30 березня його схвалила Рада Федерації. Очевидно, в Кремлі прагнуть такими демократичними нововведеннями «приспати» опозицію.
Як зазначає російська преса, у мін’юст уже звернулося понад 80 оргкомітетів зі створення партій.
А ТИМ ЧАСОМ...
Новообраний президент Росії Володимир Путін, який до 7 травня ще обіймає посаду прем’єр–міністра, вирішив зареєструвати свій «Народний фронт» як громадський рух. І висловив готовність очолити координаційний комітет цього об’єднання (Конституція РФ не забороняє президенту очолювати громадські рухи, тим паче що для цього навіть не потрібно мати їхнє членство). Досі «Народний фронт», створений рік тому для підтримки Путіна, не мав жодного юридичного статусу. При цьому до нього приєдналися численні провладні партії й організації, в тому числі правляча «Єдина Росія».