В експозиційній залі благодійного фонду Wellcome Collection у Лондоні відкрилася незвична «анатомічна» виставка, повністю присвячена людському мозку. Серед понад 150 експонатів — анатомічні моделі, замальовки, медичні прилади для операцій на мозку тощо. Проте головну увагу відвідувачів виставки «Мозок: розум і матерія» привертає справжня «сіра речовина», причому не пересічних, а в різному сенсі видатних людей.
Як повідомляє «Рейтер», головною гордістю організаторів експозиції є мозок Альберта Ейнштейна (у формаліні, звісно). Щоправда, експонат «не повний» — представлено лише два його зрізи з тих 240, які таємно зробив перед кремацією тіла великого вченого 1955 року паталогоанатом. Щоправда, це вже не перша нагода побачити мозкові клітини автора теорії ймовірності «вживу»: у листопаді минулого року їх уже експонували в медичному музеї Томаса Мюттера у Філадельфії.
Інша цікавинка лондонської виставки — частина мозку Едварда Рулофа, одного з найгрізніших убивць ХІХ сторіччя. Рулоф, якого сучасники вважали блискучим філологом, жив подвійним життям: з одного боку, займався науковою діяльністю, з іншого — планомірно винищував свою родину. Він холоднокровно вбив власну дружину, дитину, зведену сестру та племінницю. Втім і чужими людьми не гребував — серед його жертв вистачає випадкових людей. Мозок маніяка, якого стратили 1871 року, досі вважається одним із найбільших у світі. Ейнштейнова «сіра речовина» значно менша за нього за масою й розмірами.
Виставка триватиме до 17 червня.