Донецький Апеляційний адмінсуд залишив у силі постанову Ворошиловського райсуду, скасувавши рішення про ліквідацію україномовної школи № 111. Таким чином, незважаючи на намагання місцевої влади перешкодити функціонуванню однієї з небагатьох україномовних шкіл східного регіону, навчальний заклад почне повноцінно працювати вже з вересня цього року. «Сподіваємося, що це фінальний етап боротьби, бо місцеві депутати — люди непередбачувані, більше скажу — хворі на голову. Загалом засідання суду відбулося спокійно. Їхні адвокати взагалі мовчали, оскільки не знайшли аргументів для підтвердження позиції своїх роботодавців. Єдине, що вкрай обурило, — коли суддя запитав адвоката міськради, чи подаватимуть вони апеляцію до Верховного Суду, той відповів, що треба ще почитати документи. А це свідчить про те, що вони навіть не готувалися до засідань, яких уже відбулося більше двох десятків тільки у Ворошиловському суді. Допоки ми самотужки упродовж дев’яти місяців збирали необхідні докази, вони палець об палець не вдарили для підтвердження своїх незаконних вимог щодо закриття школи», — обурюється у коментарі «УМ» голова батьківського комітету школи, голова ініціативної групи, позивач Ірина Круглова.
Нагадаємо: загальноосвітню школу №111 у Донецьку було ліквідовано рішенням міськради від 15 квітня 2011 року, але батьки добилися в суді першої інстанції, щоб з 1 вересня більше двох сотень дітей відновили навчання в цьому закладі. 30 січня 2012 року Ворошиловський районний суд Донецька під головуванням судді Олега Орєхова скасував рішення Донецького «парламенту» про ліквідацію україномовної школи, проте міська влада не залишала спроб закрити її навіть під час навчального року, поки тривали судові розгляди.
«Усе–таки тішить, що, якщо боротися за справедливість, її можна добитися чесним шляхом. Тим паче не можна сидіти склавши руки, коли справа торкається дітей. Діти — це святе, це наше майбутнє. І не хабарникам при владі вирішувати, де їм учитися і працювати. Хочеться вірити, що ця справа стане уроком не тільки для наших посадовців, а й для всієї української влади», — додає Ірина Круглова.