У Сеулі вчора відкрився міжнародний саміт з питань ядерної безпеки, участь у якому беруть представники 50 країн світу. Поїхав до столиці Південної Кореї й Віктор Янукович, якого там мають зустріти з відкритими обіймами. Адже глава Української держави виконав обіцянку, дану два роки тому під час аналогічного саміту у Вашингтоні — позбавитися всіх запасів високозбагаченого (тобто такого, з якого можна виготовити ядерну зброю) урану. Тоді, нагадаємо, новообраний президент дуже прагнув завоювати симпатію Заходу і, зокрема, Сполучених Штатів, тож і виголосив таку заяву. США оцінили ініціативу «на ура»: Барак Обама потиснув Януковичу руку, держсекретар Хілларі Клінтон — похвалила.
Напередодні від’їзду В.Я. до Сеула Міністерство закордонних справ відрапортувало: 22 березня з України до Росії (а куди ж його…) вивезли останню партію високозбагачених ядерних матеріалів із Харківського фізико–технічного інституту. Натомість, відповідно до двосторонніх домовленостей зі США, наша держава отримала еквівалентну кількість низькозбагаченого — «безпечного» з точки зору ядерного роззброєння — урану. Тож, не виключено, цього разу Обама з Віктором Федоровичем не лише поручкається, а й обніметься.
У рамках візиту в Януковича заплановано ще низку двосторонніх зустрічей — із керівництвом Республіки Корея, з Генеральним секретарем ООН, главами делегацій інших країн та міжнародних організацій, зокрема президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. До слова, на 30 березня заплановане довгоочікуване парафування угоди про асоціацію України з ЄС.
Головне питання, яке обговорюватимуть учасники саміту, — впровадження заходів для зниження ризику ядерного тероризму. Учора своїми думками з цього приводу на двосторонній зустрічі вже обмінялися Обама та президент Росії Дмитро Медведєв, для якого Сеульський саміт стане останнім важливим «виїзним» заходом на цій посаді.