Чоловіки, яким іще не пізно рятувати свою чуприну від випадіння, вкотре отримали надію на те, що справді дієвий засіб проти облисіння таки буде винайдено. Науковці повідомляють, що з’ясували біологічну причину випадіння волосся у представників сильної статі. У ході досліджень над лисими чоловіками та лабораторними мишами американські вчені виділили протеїн, який є відповідальним за випадіння волосся. І вже розробляють за результатами цих досліджень ліки від облисіння, повідомляє спеціалізований часопис Science Translational Medicine («Наука традиційної медицини»).
Більшість чоловіків починає лисіти в середньому віці, а вже в 70 голови приблизно 80 відсотків синів Адама сяють невеликою, або й «тотальною» лисиною. У цьому процесі ключову роль відіграють як чоловічий статевий гормон тестостерон, так і генетичні чинники. Вони спричиняють усихання та зменшення волосяних цибулин, фактично зводячи їх нанівець. Це призводить до облисіння.
Тепер учені Університету Пенсильванії взялися аналізувати, які саме гени спричиняють «перемикання» чоловічого організму на втрату волосся. Уже встановлено, що рівень синтезу ключового в цьому процесі протеїну простагландину D зростає в клітинах волосяних цибулин в областях облисіння на черепі, але цього не відбувається там, де ще зберігається волосся. Миші, у яких штучним чином викликали високий рівень простагландину D, повністю облисіли. Тепер залишається з’ясувати, чи блокування цього протеїну здатне повернути волосся голомозим, чи таким чином вдасться лише попереджувати облисіння. За словами професора Джорджа Коцареліса, результати перших клінічних випробувань уже розроблених препаратів дуже оптимістичні — не виключено, вже облисілі чоловіки таки мають надію.