У західноафриканській країні Малі — військовий заколот. Учора вранці армія взяла під контроль державне радіо і телебачення, припинивши регулярну трансляцію. Після цього в ефірі виступив лейтенант Амаду Конаре, який, назвавшись представником Національного комітету з відновлення демократії і держави, оголосив про розпуск державних інституцій, припинення дії Конституції й запровадження комендантської години. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, заколотники заявили, що таким чином кладуть край «некомпетентному режиму» в Малі.
Військовослужбовці також спробували штурмувати президентський палац у столиці країни Бамако, а зустрівши опір, взяли його в облогу. Для захисту резиденції глави держави віддані президенту Амаду Туману Туре армійські підрозділи задіяли бронетехніку. Згодом заколотники оголосили, що їм таки вдалося захопити палац і заарештувати низку високопосадовців з оточення президента. За іншими повідомленнями, бої в районі палацу учора по обіді ще тривали. Де в цей момент перебував сам Туре, на той час було невідомо.
Представник міністерства оборони Малі заявив у коментарі Бі–Бі–Сі, що йдеться про державний переворот. Військовослужбовці незадоволені реакцією влади на збройне повстання племен туарегів на півночі Малі — на їхню думку, кампанія з придушення цих заворушень незадовільна, солдати відчувають нестачу продуктів харчування та боєприпасів.
Повстання туарегів відбувалися у Малі у 1962—1964, 1990—1995 та 2007—2009 роках. Нинішній спалах незадоволення спричинили тисячі добре навчених та озброєних туарегів, які служили найманцями у лівійського лідера Муаммара Каддафі, а після падіння його режиму повернулися на батьківщину.
Франція, США та генсек ООН Пан Кі Мун закликали військових та уряд Малі відмовитися від кровопролиття й сісти за стіл переговорів. Але наразі створений бунтівниками Національний комітет за відродження демократії і держави заявив про завершення будь–яких переговорів із президентом. Військові обіцяють згодом передати владу демократично обраному уряду.
ДОВІДКА «УМ»
Республіка Малі — держава в Західній Африці, межує з Сенегалом, Мавританією, Алжиром, Нігером, Буркіна–Фасо, Кот–Д’Івуаром і Гвінеєю. Виходу до моря не має.
Територія – 1 240 000 кв. км. Населення — 14,5 млн. осіб.
Державна мова — французька (до 1960 р. Малі було спершу колонією, потім — Заморською територією Франції).
Основні продукти експорту — бавовна, золото, худоба.