У ніч iз суботи на неділю українці посплять на годину менше: 25 березня о 3:00 за київським часом запроваджується «літній» час. Для цього стрілки годинника маємо перевести на одну годину вперед. Не виключено, що цьогоріч ми житимемо за «літнім» часом востаннє. Адже в парламенті зареєстровано законопроект «Про порядок обчислення часу на території України». У випадку його ухвалення в країні буде запроваджено київський час без щорічного переведення годинникової стрілки. Нагадаємо, що восени минулого року Верховна Рада намагалася закріпити на території України «літній» час як постійний. Але проти цієї ініціативи повстали науковці, а також міністр iз питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Адже «літній» час не для кожної пори року і не для кожного регіону України, розташованої в трьох часових поясах, є комфортним.
«Переводитися на «літній» час треба обов’язково, — каже в коментарі «УМ» директор Центральної геофізичної обсерваторії України Олександр Косовець. — Улітку людина прокидається раніше, бо й сонце встає раніше. А взимку — навпаки. Якби ми залишилися на «літньому» часі, як це Верховна Рада пропонувала торік, то наші діти взимку йшли б до школи та в садочок поночі. І це по наших розбитих дорогах та ще й у мороз! А якщо ми назавжди скасуємо «літній» час, як це пропонує новий законопроект, то влітку це вкраде у нас годину світлої частини доби».
Фахівець переконує — в цивілізованих країнах Європи від ідеї переведення стрілок не відмовляються, чому ж ми намагаємося «винайти велосипед»? «Коли кажуть, посилаючись на слова медиків, що це погано впливає на здоров’я та тривалість життя, то нехай порівняють тривалість життя в тих країнах, які все–таки переводять стрілки годинників, і в тих, які не переводять, наприклад, середньоазійські республіки», — каже Олександр Косовець.
На думку науковця, перехід на «літо» доцільно було б запроваджувати ще раніше. «Колись стрілки годинників переводили на «літній» час 1 квітня, а поверталися до «зимового» 1 жовтня, — нагадує пан Косовець. — Потім, щоб пом’якшити цей процес, вирішили це робити в ніч iз суботи на неділю. Хоча в США, наприклад, переводять годинники на три тижні раніше, ніж у Європі. Я теж робив би це ще наприкінці лютого. Бо коли ми переводимо годинники в жовтні, то тривалість дня в Києві складає близько 10 годин, а коли здійснюємо зворотний маневр, то тривалість дня вже становить понад 12 годин. Тобто навесні є сенс переводити годинники раніше. Наприклад, я вже з місяць прокидають набагато раніше, ніж це було взимку. Організм сам відчуває рух сонця і хоче жити за ним».