У Молдові, яка понад два роки залишалася без президента, нарешті сформований повний владний «комплект». Минулої п’ятниці главою держави було обрано 63–річного юриста Ніколае Тімофті, який досі обіймав посаду голови Вищої ради магістратури (цей орган, зокрема, призначає суддів).
Оскільки Молдова — парламентська республіка, президента там обирає парламент. У якому Тімофті здобув 62 голоси зі 101 (при необхідних 61). Як повідомляє Lenta.ru, набрати потрібну кількість голосів кандидатові вдалося завдяки тому, що правляча права коаліція спромоглася домовитися про його підтримку з опозиційною парламентською групою соціалістів (трьома депутатами, які вийшли з комуністичної партії) та незалежним депутатом Михайлом Годею. Головна опозиційна сила — комуністи — голосування бойкотувала. А після оголошення офіційних результатів компартія на чолі з попереднім президентом Володимиром Вороніним зібрала в центрі Кишинева 10–тисячний марш протесту. Комуністи заявляють, що не визнають ні новообраного главу держави, ні самого парламенту, і вимагають дострокових парламентських виборів.
Обрати президента Молдові не вдавалося з 2009 року — через те, що жодна з політичних сил не мала в парламенті 61 голосу. Оскільки законодавство країни передбачає розпуск законодавчого органу в разі його неспроможності призначити главу держави, за ці два роки вже двічі відбувалися дострокові парламентські вибори. Обов’язки президента з грудня 2010 року виконував спікер парламенту Маріан Лупу.
Виступаючи в парламенті після призначення, новий глава держави підтримав курс правлячої коаліції на європейську інтеграцію. Зі своїм першим закордонним візитом Ніколае Тімофті планує вирушити до Брюсселя. Також він виступив за виведення російських військ із території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки й закликав замінити миротворців на території ПМР цивільними спостерігачами з міжнародним мандатом.