На Андріївському узвозі, де триває реконструкція інженерних мереж, кількість важкої техніки зросла в рази. На території фабрики «Юність», у дворі Київського академічного театру «Колесо» розпочався демонтаж старої будівлі. Робітники за допомогою спецтехніки вже п’ять днів намагаються зрівняти з землею стіни, а працівники театру скаржаться на шум та побоюються за своє приміщення, яке від такої діяльності здригається.
Вони переконані: це розпочалася підготовка будівельного майданчика для ТОВ «Андріївський Плаза», яке має намір побудувати офісний центр класу А з торговою зоною і підземним паркінгом на 466 автівок.
«Паралельно з реконструкцією Андріївського узвозу ми бачимо, що розпочалося будівництво офісного центру, — запевняє «УМ» працівниця «Колеса» Ільїна Генсіцька. — Як відомо, проект «Плази» передбачає забудову виділеної площі від вулиці Боричів Тік до Фролівської, яка перетинає Андріївський. На цій ділянці стояв старий будинок, якраз у нас у дворі, він їм заважав. Тож у суботу прибула важка техніка, будинок почали зносити, а в нас почали інтенсивно трястися стіни. Зараз шукаємо геолога, аби він оцінив, наскільки це будівництво шкідливе, адже йдеться про безпеку і нас, і глядачів».
Як відомо, ТОВ «Андріївський Плаза» віддали ділянку по вулиці Фролівській, 9–11, у липні 2005 року. На п’ятирічну оренду виділили 0,98 га. Згодом, у листопаді 2010 року, збільшили до 15 років. І територія, де зараз зносять будинок, справді в оренді товариства. Однак поки що опозиціонери у Київраді не поспішають із категоричними заявами, буцімто знесення почало саме ТОВ «Андріївський Плаза», що належить «ЕСТА Холдингу» та входить у групу «СКМ» Ріната Ахметова. Однак погоджуються, що і театру «Колесо», і всьому Андріївському масштабне будівництво (якщо це таки «Андріївський Плаза» — то його площа забудови 52 тисячі кв. м) загрожує руйнуванням. Особливо якщо облаштовуватимуть і підземну парковку. «Будівництво паркінгу підвищить рівень ґрунтових вод, що завдасть шкоди навколишнім пам’яткам та об’єктам культури. А будівництво офісного комплексу загалом перетворить спокійний квартал подільської периферії на завантажену транспортом вулицю», — сказав депутат Київради Олександр Бригинець.
Нагадаємо, це не перший випадок, коли працівники «узвозівських» культурно–мистецьких закладів скаржаться на будівельників. У жовтні працівники ательє «Карась», Музею Булгакова і того ж театру «Колесо» заявляли, що реконструкція інженерних мереж призвела до тріщин у стінах та обмежила доступ відвідувачів до закладів.