Рятівний номер — 112
Верховна Рада України ухвалила закон про створення системи екстреної допомоги за єдиним телефонним номером «112». Закон, зокрема, спрямовано на виконання європейських стандартів напередодні проведення футбольного чемпіонату Євро–2012. Уряд уже передбачив кошти на створення єдиного номеру допомоги при надзвичайних ситуаціях. Нагадаємо, відтак зливаються воєдино всі служби негайної допомоги, які раніше мали окремий номер — 101, 102, 103, 104, тобто швидка допомога, міліція, пожежники та служба газу.
Крим ділить пляжі на «5–зіркові» та безкоштовні
Рада міністрів АР Крим вирішила запровадити систему класифікації пляжів півострова за аналогією з готелями — залежно від чистоти, пляжного сервісу та переліку послуг, що там надаються тощо. Як повідомляє прес–служба уряду АРК, пляжі 1–2 категорій пропонуватимуть мінімальний набір послуг, зведений до туалету, душових та кабінок для перевдягання, а пляжі 4–5 категорії мають бути оснащені веб–камерами, Wi–Fi, різноманітними водними атракціонами, кафе та барами. Оцінку «зірковості» пляжів проводитимуть ініціатори цієї ідеї — Міністерство курортів та туризму Криму та Асоціація орендарів і користувачів пляжів. «Усім оздоровницям слід прагнути отримати високу оцінку своїх пляжів. Наприклад, якщо заможний турист приїде до Ялти, то він не спиниться в санаторії чи готелі, пляж якого має категорію «двійка» чи «трійка», — цитує УНІАН голову уряду Криму Анатолія Могильова. — Це буде стимулом для того, щоб пляж санаторію мав відповідний зовнішній вигляд і комфорт». А незалежні експерти вважають, що, запроваджуючи «зірковість» пляжів, влада автономії має на меті насамперед отримати певні податкові надходження у бюджет.
Сьогодні в Криму налічується 558 пляжів, iз них 339 належать санаторно–курортним установам, дитячим оздоровницям та таборам, решта — пляжі загального користування.
Скорочення у війську
Генеральний штаб ЗСУ та Міністерство оборони готують новий план скорочення чисельності Збройних сил країни, повідомляє, посилаючись на авторитетні джерела, інформагенція УНІАН. Загалом планується скоротити 55 тисяч військовослужбовців: цьогоріч — 24 тисячі, у 2013 — 31 тисячу. У першу чергу, зменшиться кількість частин та підрозділів забезпечення (баз зберігання, складів тощо), але через хронічне недофінансування доведеться також «урізати» і кількість бойових підрозділів.
Водночас, попри недофінансування армії та майбутні скорочення, у військових вузах не скорочують програми набору студентів, наприклад, Національний університет оборони цього літа планує набрати на стаціонарне та денне навчання по 20 офіцерів, тоді як аналогічний вуз у Росії, з більшою чисельністю армії та зовсім інакшими задачами, набирає лише по 11 осіб.