Новообраний єгипетський парламент, в якому 75 відсотків мандатів мають ісламісти, позавчора більшістю голосів підтримав рішення про видалення з країни посла Ізраїлю та призупинення експорту газу до цієї країни. Голосування відбулося в рамках обговорення звіту парламентської комісії щодо відносин з арабським світом. У цьому звіті також міститься запис, що Єгипет ніколи не буде «приятелем, партнером або союзником Ізраїлю», який є «ворогом номер один єгипетського народу». Також єгипетські депутати задекларували підтримку палестинського руху опору «у всіх видах і формах проти агресивної ізраїльської політики».
Ізраїльські ЗМІ коротко повідомили про рішення парламенту Єгипту, але офіційна влада наразі залишила їх без коментарів. Агенція «Ассошіейтед пресс» зазначає, що акція єгипетських парламентаріїв має лише символічно–пропагандистське значення. Практичні рішення стосовно таких кроків може прийняти лише фактично правляча в Єгипті Вища військова рада, яка є значно прихильнішою до Ізраїлю, ніж парламент.
Із кінця 1970–х років, завдяки нині поваленому президенту Хосні Мубараку, Єгипет нарешті припинив війну з Ізраїлем і став чи не єдиною арабською державою, яка налагодила з цією країною добрі сусідські відносини. 1979 року, через шість років після чотирьох єгипетсько–ізраїльських воєн, було підписано мирну угоду. Але це був «холодний мир», бо більшість єгиптян завжди вважала Ізраїль ворогом їхньої країни. І під час минулорічної «Арабської весни» саме добрі взаємини з «ненависним сусідом» Хосні Мубараку закидали як одну з найбільших провин.