Маленька острівна країна Кірібаті, розташована в центральній частині Тихого океану, може втратити свою територію внаслідок глобального потепління. Раніше під такою загрозою вже опинилося сусіднє Тувалу, влада якого давно підшукує для своїх громадян шляхи відступу на випадок повного затоплення країни. Тепер до таких кроків змушений вдатися й уряд Кірібаті.
Як повідомляє Бі–Бі–Сі, місцева влада веде відчайдушний пошук нової вітчизни для понад 100 тисяч мешканців країни. Президент країни Аноте Тонг повідомив, що він уже веде переговори з урядом Фіджі про придбання двох тисяч гектарів землі на острові Вануа–Леву, куди б можна було переселити народ Кірібаті.
Кірібаті складається з 32 коралових атолів поблизу екватора. Деякі з них уже потроху йдуть під воду. Через постійне підвищення рівня моря така доля може спіткати всі острови архіпелагу, адже вони виступають над водою всього на кілька метрів.
За словами президента, кліматичні зміни означають для жителів Кірібаті повсякденну боротьбу за існування. Однак в інтерв’ю телеканалу «Фіджі 1» Тонг визнав, що маленька тихоокеанська республіка в цій боротьбі приречена на поразку.
У січні минулого року Аноте Тонг утретє переміг на президентських виборах, почавши відбувати свою останню каденцію. Схоже, він хоче увійти в історію Кірібаті як правитель, що врятував свій народ від потопу. Перед поїздкою на Фіджі, аби обговорити питання про придбання землі, він уже провів переговори з лідерами найбільших держав регіону — Австралії та Нової Зеландії — на тему контрольованої еміграції мешканців Кірібаті до цих країн. Але цей план зазнав невдачі з огляду на небажання Веллінгтона та Канберри приймати додаткових іммігрантів.