Попри те, що й парламентські, й президентські вибори вже позаду, скасувати їхні тією чи іншою мірою сфальсифіковані результати навряд чи можливо, а лідера й чітко окресленого плану дій в опозиції немає, незадоволені владою кремлівського поки що тандему росіяни й надалі виходять на мітинги. Минулої суботи в Москві відбулася чергова така акція під гаслом «За чесні вибори». Попри те, що замість заявлених 50 тисяч осіб на Новому Арбаті зібралася в кращому разі половина цієї кількості, це можна вважати успіхом — після невдачі післявиборчого «Майдану» аналітики прогнозували наступним акціям значно меншу відвідуваність.
Закриваючи мітинг, на якому виступали Гаррі Каспаров, Сергій Удальцов, Ксенія Собчак та інші опозиційні активісти й провідники, Володимир Рижков поцікавився у присутніх, чи прийдуть вони на умовний «Майдан» знову. «Та–а–ак...» — загула аудиторія.
Коли саме буде те «знову», наразі не відомо. Не виключено, що аж у травні. Лідер «Лівого фронту» Сергій Удальцов амбіційно закликає 1 травня провести «марш мільйона», інші провідники протестного руху пропонують 7 травня — день інавгурації новообраного президента Росії Володимира Путіна. Щоправда, це понеділок, а в будні дні москвичам, як свідчить практика, не до мітингів...
У суботу не обійшлося без затримань. Після завершення мітингу Удальцов закликав людей не розходитися, а пройти мирною ходою до Пушкінської площі. Прорвавши оточення поліції (досі конфліктів із правоохоронцями не було — промовці закликали аудиторію мітингу бути толерантною й не піддаватися на провокації), лівий лідер разом із групою однодумців намагався здійснити свій намір, але зрештою опинився у відділку. Паралельно на «прорив» пішли націоналісти, які влаштували ходу Арбатом і зрештою теж загриміли в «кутузку». Усіх затриманих до вечора відпустили.
А влада Москви вирішила боротися з опозиційними акціями на законодавчому рівні: запропонувавши внести поправки до закону «Про збори, мітинги, демонстрації й пікетування». Не тому, що народні протести заважають їй (владі) — зовсім ні: за людей турбуються. Мовляв, масові акції «порушують звичний ритм міста, створюють перешкоди для руху транспорту, завдають збитків комунальному господарству». І москвичі, мовляв, скаржаться...