Влада більшості

02.03.2012

Весна у хокеї — пора вирішальних двобоїв. Спочатку виявляють найкращих у національних турнірах, а потім проводять і чемпіонати світу в різних дивізіонах.

Чемпіон України, «Донбас», розривається на два фронти. В останній день зими основний склад у російській «вишці» поступився в домашньому Палаці спорту «Дружба» одному з лідерів Східної конференції — «Південному Уралу». Причому господарі після двох періодів вигравали 2:0, але примудрилися поступитися в овертаймі. Це вже четверта поразка донеччан у п’яти останніх матчах, що не може не хвилювати напередодні «плей–оф». Чвертьфінальну серію з підмосковним «Титаном» підопічні Олександра Куликова почнуть 6 березня. Тим часом другий склад «Донбаса» вчора ввечері вступив у півфінальну дуель української професіональної хокейної ліги з київським «Беркутом».

А днем раніше почали з’ясовувати стосунки в іншій парі — на ковзанці «Термінал» у Броварах зустрілися столичні «Сокіл» і «Компаньйон». Олександр Сеуканд, багаторічний наставник «соколів», цього разу протистояв своїй колишній команді. Спочатку для гостей усе складалося добре — вони двічі вели перед з перевагою у дві шайби (2:0 і 4:2). Але вилучення підопічних Сеуканда на початку третього періоду дозволили господарям тричі відзначитися в більшості й вирвати перемогу. Хет–трик оформив російський ветеран Андрій Ніколішин. А загалом команди шість шайб із десяти закинули, вдало реалізувавши чисельну перевагу. Другий матч серії суперники провели вчора.

Чемпіонат України. «Плей–оф». Півфінал (серія до чотирьох перемог). Перший матч. Сокіл» — «Компаньйон» — 6:4 (1:2, 1:2, 4:0); Яковенко, 20 (більш.); Матвійчук, 24; Ніколішин, 42 (більш.), 51 (більш.), 55; Скороход, 47 (більш.) — Хомутов, 9 (більш.); Шаритон, 12 (більш.); Винокуров, 27; Росляков, 29).

* * *

Російська вища ліга. 53–й тур. «Донбас» — «Південний Урал» (Орськ) — 3:4 ОТ (1:0, 1:0, 1:3, 0:1; Шафаренко, Пискунов, Дубровін).

Підсумкове становище Західної конференції: «Донбас» — 111, «Дизель» — 98, «Локомотив» — 42 (22), «Нафтовик» — 93, «Аріада–Акпарс» — 84, ХК ВМФ — 78, «Лада» — 72, «Титан» — 70, «Саров» — 60, «Динамо» (Бшх) — 53, «Рязань» — 52, «Кристал» — 37.