Викривальний сайт «Вікілікс», який у жовтні минулого року був змушений призупинити свою діяльність з огляду на блокування його банківських рахунків та інших джерел фінансування урядом США, знову відродився. І гідним чином відповів на удар Вашингтона – почав видавати у мережу чергову порцію документів та листів із таємною інформацією американського розвідувальноаналітичного центру Stratfor, за яким закріпилася промовиста назва «тіньове ЦРУ». Як повідомляє БіБіСі, загалом хакерський сайт обіцяє опублікувати п’ять мільйонів документів.
Засновник «Вікілікс» Джуліан Ассанж вважає, що світова громадськість має право ознайомитися з методами дій та способом мислення американської розвідки. Електронні листи центру Stratfor, які буде викладено на сайті, датовані періодом iз липня 2004го до кінця 2011 року. Таємну документацію з комп’ютерів американського розвідувального центру в грудні минулого року викрали хакериактивісти міжнародної групи «Анонімус».
Представник «Вікілікс» повідомив, що у викрадених документах міститься інформація про «мережу інформаторів, схеми оплат, техніки відмивання капіталів та психологічні методи», до яких вдається американська розвідка. Щоб зберегти обличчя, голова Stratfor Джордж Фрідман раніше заявив, що шанувальники теорій змов будуть розчаровані даними, які містяться у цих документах. «Після того як нашу власність вкрали, ми не станемо жертвами вдруге, дозволивши ставити нам питання про неї», — сказано у відповідній заяві центру Stratfor.
«Серйозну стурбованість викликає той факт, що мішенями перевірки Stratfor є, зокрема, громадські організації та активісти», — наголошує Джуліан Ассанж. Підтвердження таких звинувачень містяться вже у першій подачі «Вікілікс». Йдеться про електронний лист американського концерну «КокаКола» до центру Stratfor із проханням шпигувати за міжнародною організацією PETA, яка захищає права тварин. Чому ж найбільший у світі виробник безалкогольних напоїв боїться безневинної організації захисту тварин?
В опублікованих листах один із менеджерів «КокаКоли» Ван Вілбердінг під час проведення Олімпіади у Ванкувері просить співробітницю розвідувального центру Ені Альфано про тотальне шпигування за канадськими активістами РЕТА, оскільки вони можуть організувати акції протесту проти спонсорів Ігор, серед яких була й «КокаКола». І американська розвідка організувала таке тотальне стеження у Канаді лише на підставі химерних підозр американського концерну. Більше того, до шпигування за любителями тварин були підключені агенти ФБР.
Stratfor позиціонує себе як аналітичний центр, але електронна пошта свідчить, що ця організація провадить розгалужену шпигунську діяльність у світі й на користь інших американських корпорацій, якто Bhopal Dow Chemical Co., Lockheed Martin, Northrop Grumman, Rayetheon та численних американських урядових агенцій.
У листах шпигунського центру також міститься інформація про плановані терористичні замахи, зокрема про те, що ще минулого року ізраїльські бойовики за підтримки курдських терористів мали знищити наземні ядерні установки в іранському Парчіні. «Вікілікс» також подав листи, у яких співробітники центру Stratfor дискутують про можливість знищення іранських ядерних установок. З цього листування випливає, що «неконтрольований» вибух ракет на одній з іранських військових баз насправді організувала ізраїльська розвідка.
Послугами американських шпигунів користувався й офіційний Брюссель. В одному з листів центру сказано, що теперішня кампанія проти Ірану була організована лідерами Євросоюзу з метою відвернути увагу громадської думки від складних внутрішніх та фінансових проблем ЄС.