Два дні поспіль Апеляційний суд Києва розглядає скаргу екс–голови Львівського апеляційного адміністративного суду Львова Ігоря Зварича на вирок Оболонського райсуду столиці. Відомий «колядник» не задоволений тим, що його засуджено до десяти років «колючки» з конфіскацією майна за отримання хабарів в особливо великих розмірах. Зокрема, в одному з епізодів справи Зварича йдеться про хабар на суму 100 тисяч доларів США.
У процесі апеляційного оскарження у Ігоря Зварича своя тактика. Він більше не говорить, як колись, що в українських традиціях «прийнято колядувати в нових приміщеннях доларами, євро чи гривнею», натомість складається враження, що скаржник намагається затягнути процес. Так, позавчора Зварич подав суду кілька клопотань, що стосуються повернення його справи до суду першої інстанції, проведення судового слідства при розгляді скарги тощо.
Одне з клопотань стосувалося необхідності допиту низки свідків, у чому пану Зваричу свого часу відмовив Оболонський райсуд Києва. Так, засуджений бажав, щоб при розгляді його апеляції допитали представників СБУ та Генпрокуратури, які затримували та допитували його, а також колишніх колег Зварича із ЛААС, де він колись працював. Крім цього, Зварич бажає, щоб Феміда затребувала у слідчих оригінали відеозйомки в його кабінеті для того, щоб провести експертизу і встановити їх достовірність.
Як свідків Зварич також попросив суд викликати ще й попереднього Президента Віктора Ющенка та колишню голову секретаріату Президента Віру Ульянченко, екс–Генпрокурора Олександра Медведька, екс–голову Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка (нині суддя Конституційного Суду. — Ред.) та екс–голову Верховного Суду Василя Онопенка. Мовляв, усі ці люди стверджували в пресі, що він винен, тоді як його провину в хабарництві ще не було доведено, обурюється «колядник».
Однак Апеляційний суд столиці відмовив Зваричу в задоволенні всіх його клопотань, тож на вчорашньому засіданні судді зачитували матеріали справи. Тимчасом адвокат «колядника» Станіслав Цветінський клопотав перед судом про зняття арешту з майна свого підзахисного та зміну йому запобіжного заходу. Щоб вийти на волю, Зварич був готовий хоч підписку про невиїзд підписати, хоч заставу сплатити. Утім Феміда закономірно відмовила і в цих клопотаннях.