Після лютих морозів, які в багатьох районах Східної та Центральної Європи били рекорди, цей регіон опинився під загрозою не менш рекордних повеней. Починаючи з минулої неділі, на Балканах почалося стрімке потепління, і на Дунаї та менших річках скресла крига, хоча товщина льодового покриву сягала півметра. У столиці Сербії Белграді льодові маси, що рушили вниз по течії, пошкодили 80 відсотків причалів, столичні набережні, два ресторани на воді та щонайменше 110 човнів і катерів. Деякі з них затонули. Як повідомляє сербська газета «Бліц», учора ще більші маси криги рухалися головною річкою Європи, зносячи все на своєму шлях. «Льодове попередження» оголошено також у сусідній Хорватії, де ще в понеділок стовпчик термометра показував 4 градуси морозу, а вже на найближчу п’ятницю синоптики прогнозують потепління аж до +18(!).
Сербська влада наразі оцінює потенційні масштаби повені. З одного боку, за останні кілька тижнів випало багато снігу. З іншого, осінь та перша половина зими були надзвичайно засушливими, тому спрагла земля може швидко увібрати талі води. Втім на всяк випадок гідрологічні служби Сербії працюють у надзвичайному режимі, щогодини відстежуючи ситуацію.
Складна ситуація зберігається й на тій частині Дунаю, що протікає по території Румунії. А надалі льодові затори можуть утворитися й на українській частині річки, повідомляє Бі–Бі–Сі.
Протяжність Дунаю становить 2860 кілометрів, він протікає через території дев’яти країн. Наразі переважна частина поверхні річки залишається вкрита кригою.