Британський прем’єр–міністр Девід Камерон оголосив війну пияцтву. І запропонував запровадити жорсткі заходи у боротьбі зі зловживанням алкоголем. Днями, під час відвідин лікарні міста Ньюкасл, Камерон повідомив, що уряд уже розробляє відповідні зміни до законодавства, якими, зокрема, передбачено встановити нижню межу цін на алкогольні напої й відкрити на території всієї країни розгалужену мережу витверезників. На думку прем’єра, потрібно також надати місцевим радам повноваження зачиняти бари, які створюють проблеми. А випадків, коли відвідувачі пабів «набираються» під зав’язку і починають духопелити одне одного або йдуть громити вітрини, у Британії щовечора не бракує.
За оцінками експертів, щороку бюджет Об’єднаного Королівства через пиятику населення зазнає збитків на суму від 17 до 22 мільярдів (!) фунтів стерлінгів (тобто до 35 млрд. доларів США). Скажімо, на північному сході Англії від хвороб, пов’язаних із занадто палкою дружбою з зеленим змієм, кожні вісім годин помирає людина. Національній системі охорони здоров’я ця проблема обходиться у майже 3 млрд. фунтів (4,7 млрд. доларів) щороку, або у 90 фунтів у перерахунку на одного платника податків, повідомив Камерон.
Оскільки витверезників у Великій Британії наразі немає, п’яних підбирають на вулицях і відвозять до лікарень. Тому медичні заклади, особливо у вихідні, настільки переповнені такою публікою, що в них мусить чергувати поліція. Після того, як уряд ухвалить низку нововведень, для особливо буйних п’яниць виділять окремі камери у комісаріатах поліції.
Британія не першою розпочала антиалкогольну кампанію. Її вже віддавна з успіхом реалізують у скандинавських країнах, де спиртне дуже дороге, та й придбати його можна далеко не в кожному супермаркеті. З квітня до держав–борців із пиятикою долучиться й Бельгія.