У Кіровограді закрили перший в Україні перинатальний центр допомоги вагітним та породіллям, який офiцiйно (i певно, аврально) вiдкривали за участю Президента країни, зовсiм недавно, 31 сiчня. Зазначимо, Кіровоградський обласний перинатальний центр — це перший заклад, відкритий у рамках реалізації ініційованого Президентом національного проекту «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства».
Серед причин, через якi лiкарня не функцiонує, — численні недоліки ремонту та технічного оснащення. Зокрема, в приміщеннi обвалюється штукатурка, яку поспіхом наносили перед урочистим відкриттям центру, не подається кисень у кисневі апарати, а коли починає працювати техніка — зникає світло. У палатах неможливе перебування немовлят, оскільки температура повітря не піднімається вище 15 градусів, тоді як нормальна для новонароджених — 20—22 градуси.
Окрім того, є проблема з укомплектованістю кадрами. Зокрема, у центрі досі немає дитячого анестезіолога та хірурга. Більш ніж за півмісяця «роботи» тут не народилася жодна дитина і не проводили операцій, пише сайт «Рiдна країна». Тепер центр простоюватиме до 20 березня.
Учора під час апаратної наради в облдержадміністрації заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Нiколаєнко назвав ці повiдомлення завчасними. За його словами, наразі в центрі, як і на будь–якому об’єкті будівництва, ліквідовують недоліки, тестують нову апаратуру. Нiколаєнко також зазначив, що керівництво обласної лікарні, на базі якої розташовано перинатальний центр, не доопрацювало питання з фінансуванням закладу. «Організаційні висновки вже зроблено. На сесії обласної ради 17 лютого депутати переглянули бюджет і внесли необхідні доповнення, а головного лікаря обласної лікарні звільнили із займаної посади. Можу заявити, що центр повноцінно працюватиме з цього тижня», — наголосив віце–«губернатор».
Тривають технічні доопрацювання: треба врегулювати температуру, розібратися з теплопостачанням. До того ж у центрі встановлено нову сучасну апаратуру, якою складно управляти. Тому необхідний час, аби навчити медичних сестер справлятися з технікою. На сьогодні центр тимчасово не функціонує, але все буде нормально. Його ніколи не закриють», — розповіла «УМ» заступник начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації з питань материнства і дитинства Антоніна Кодрул.
До речі, на створення цього перинатального центру з державного бюджету було виділено більше 35 мільйонів гривень. Крім того, до реалізації проекту долучився благодійний фонд Віктора Пінчука, який безкоштовно надав сучасне реанімаційне обладнання для першого етапу догляду за новонародженими.