15 лютого о 10–й ранку в центральне відділення банку «Діамант» увірвалися озброєні люди в масках з ордером на обшук. Як повідомляє очевидець iз порталу бізнес–новин LB.ua, співробітники МВС та озброєні люди без опізнавальних знаків вилучили частину банківських документів і навіть відібрали в деяких працівників мобільні телефони. Невiдомi в масках спілкуватися з журналістом відмовилися. Згідно з джерелом «Української правди», ініціатором проведення обшуків може бути Національний банк України.
Як розповіла «УМ» прес–секретар «Діамант банку» Аліна Українець, слідчі дії проводив підрозділ СБУ. Перевірка, за словами пані Аліни, не пов’язана з діяльністю банку, фінустанова працює у звичайному режимі й ніяких проблем для банку чи його клієнтів немає і не передбачається. На запитання, чи не є таке захоплення рейдерською атакою, прес–секретар відповіла, що такою інформацією не володіє.
Навіть наступного дня ні в київському, ні у всеукраїнському відділеннях СБУ прес–служби не могли пояснити, хто і навіщо проводив обшук в одному з найбільших банків України. Прес–секретар Служби безпеки Марина Остапенко пояснила це тим, що слідчі, розпочинаючи розслідування, не обов’язково відразу інформують про нього прес–службу.
У народі «Діамант банк» називають банком народного депутата Давида Жванії, принаймні він є одним із його акціонерів. Утім прес–секретар пана Жванії Юлія Якуб прояснити ситуацію не змогла: наголосила, що прокоментувати подію міг би лише Давид Важайович особисто, проте зараз він зайнятий.
Коли інформації настільки мало, на форумах, де обговорюють новину, переважають чутки та емоції. Дехто вважає, що таким чином нинішня влада намагається «вибити» гроші з людини, яку вони колись перекупили в опозиції, інші турбуються за свої вклади в банку, але більшість переконана: бандитські «дев’яності» таки повертаються.
ДОВІДКА «УМ»
«Діамант банк» є публічним акціонерним товариством, на фінансовому ринку України існує 16 років. Регіональна мережа банку нараховує 69 дирекцій та відділень у 18 містах України. За перший квартал 2011 року банк отримав 948 тисяч гривень прибутку. Чисті активи станом на 1 квітня 2011 року становили 2 млрд. 411 млн. гривень, регулятивний капітал — 285,5 млн. грн., кредитно–інвестиційний портфель — 1973 млн. гривень.