Ця ДТП сталася ще у 2003 році поруч із будівлею Тернівського райсуду в Кривому Розі. При зустрічному русі не розминулися автомобіль, керований 48–річним Володимиром Ісаєвим, і мотоцикл iз коляскою, на якому двоє хлопців везли холодильник. Хлопці на мотоциклі від отриманих тяжких тілесних травм померли в лікарні. Встановити винуватця аварії виявилося непросто, бо не знайшлося жодного безпосереднього свідка. Проте в порушеній справі фігурував як очевидець один громадянин. І під час слідства, і в судовому засіданні він давав свідчення. Ще й божився, що самого моменту аварії не бачив, бо проїхав на якісь секунди раніше і зупинився тільки тоді, коли позаду почув страшний удар.
«Прозріння» свідка
Зауважимо, що син Володимира Ісаєва — Сергій — на той час працював у міліції того ж району міста. І вже ця обставина могла зіграти на його користь. Однак сталося навпаки: Тернівський райсуд визнав винним в аварії саме пана Ісаєва і відміряв йому п’ять років позбавлення волі, з яких чоловік відсидів близько двох років. Але судове рішення не задовольнило обидві сторони. Рідні загиблих хлопців оскаржили його в апеляційному та касаційному порядку, а сам засуджений за підтримки сина, який знав міліцейську «кухню» зсередини, своєї провини категорично не визнавав. Уже у Верховному Суді встановили, що всі зібрані докази, на підставі яких Ісаєва засудили, виїденого яйця не варті. Справу відправили на новий розгляд райсуду, який доручив слідчим провести нове відтворення місця ДТП.
У Ісаєва–молодшого на цей час статус кардинально змінився — Сергій звільнився з міліції і став адвокатом. Не в останню чергу через те, що прагнув офіційно захищати свого батька. Зрештою, у 2010 році, майже через сім років після аварії, за відтворення її місця беруться криворізькі слідчі на чолі з в.о. начальника відділення з розслідування ДТП Олександром Гоптарєвим.
«Я відразу звернув увагу, що свідок, який усі ці роки запевняв, що нічого не бачив, тепер міг показати і визначити місце трагедії... на слух. Тобто з його свідчень усіляко робили звинувачувальний ухил, — пише Сергій Ісаєв. — Потім слідчі двічі провели відтворення місця аварії з порушенням вимог КПК — робили заміри відстаней між колесами без використання жодного транспортного засобу, без понятих тощо».
З огляду на це Сергій Ісаєв відверто заявляє в суді про фальсифікацію доказів. Суд на це зважає і тричі виносить постанову про необхідність належного проведення відтворення місця ДТП. Окрема ухвала виноситься щодо слідчих криворізького міськвідділу міліції і самого пана Гоптарєва, якому загрожувало дисциплінарне стягнення, а відтак і «хрест» на подальшому просуванні по службі.
Від вбиральні до провокації хабара
За словами адвоката Ісаєва, стурбований пан Гоптарєв 13 вересня 2011 року неодноразово кличе його до себе. Зрештою, розмова між ними спершу відбувається у... вбиральні міськвідділу міліції, а потім продовжується вже у службовому кабінеті. Саме там Гоптарєв нібито запропонував Сергію готувати дві тисячі доларів США, «щоб iз твоїм батьком було все добре». Зрештою, адвокат погоджується лише на тисячу й обіцяє зателефонувати під вечір. Водночас він відправляє поштою дві заяви про здирництво з боку Гоптарєва на адресу Тернівської районної та міської прокуратур.
При зустрічі в авто правоохоронця Ісаєв передав гроші й вирушив до прокуратури району. Але його одразу затримали співробітники ВБЕЗ, чиї кабінети розташовані поруч iз кабінетом Гоптарєва. Останній натомість відбув відтворювати місце ДТП утретє, вже без прискіпливого адвоката.
Скільки Сергій не переконував слідчих прокуратури, що міліціянт неодноразово йому телефонував (що нескладно перевірити), на це ніхто не реагував. 15 та 16 вересня адвокат звертається до органів прокуратури ще з двома офіційними заявами, але знову все нагадує спілкування глухого зі сліпим. 19 вересня обласна прокуратура порушує кримінальну справу саме проти Ісаєва за ч. 4 ст. 369 КК (пропозиція або давання хабара). А через тиждень Ісаєва арештовують.
Правоохоронці геть не звернули уваги на ч. 6 цієї ж статті КК, де чорним по білому написано: «Особа, яка давала хабара, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо стосовно неї мало місце вимагання хабара або якщо після дачі хабара вона добровільно заявила про те, що сталося, до порушення кримінальної справи стосовно неї».
Ісаєв добровільно заявляв «і до, і після». Як встановить досудове слідство, він справді 13 вересня звернувся із заявами стосовно діянь Гоптарєва до двох прокуратур, але там їх отримали тільки 19 та 20 вересня. Виявляється, листи у межах Кривого Рогу йдуть до адресатів ледь не тиждень. Тоді як звернення Ісаєва до прокуратури області, датоване 16 вересня, дійшло за чотири дні. За всіма заявами адвокату відмовили в порушенні справи щодо Гоптарєва, який справді викрутився з ситуації «блискуче» — у суду щодо помилок при відтворенні ДТП запитань більше не виникало, а самого міліціянта вже підвищили по службі.
Відтак Тернівський райсуд уже з іншим головуючим розглянув кримінальну справу і щодо Володимира Ісаєва, якому відміряв... тепер уже не п’ять, а сім років позбавлення волі! Зараз батько з сином перебувають у Криворізькому СІЗО. Сергій Ісаєв оскаржив вирок батькові в апеляційній судовій інстанції, а процес над ним самим поки що триває...