Учорашня церемонія покладання вінків до пам’ятника воїнам–інтернаціоналістам iз нагоди чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану для Президента обернулась несподіванкою. При появі Віктора Януковича ветерани Всеукраїнської громадської організації «Ніхто крім нас» демонстративно розвернулися до нього спинами.
«Загалом ми цілком позитивно ставимося до того, що глава держави виявляє свою повагу, віддаючи шану загиблим воїнам. Біда в іншому. Цей день закінчення бойових дій має для нас велике значення, оскільки є своєрідним символом Дня Перемоги. Складається враження, що Президент і співробітники його адміністрації приїздять покласти квіти для «галочки», а не на честь людей, які загинули у кривавих боях. При цьому живі ветерани війни годинами стоять у черзі, щоб вшанувати побратимів, поки першим цього не зробить Віктор Янукович. Ми повернулися до Президента і його команди спинами на знак протесту проти бюрократизму системи. Якщо влада повертається до нас спиною, позбавляючи нас пільг і додаткових виплат, чому ми повинні стояти до них обличчями?» — пояснив «УМ» позицію «афганців» заступник голови ВГО «Ніхто крім нас» Володимир Сердюк.
Зазначимо, що ще з 8–ї ранку ветерани–«афганці» почали збиратися з квітами у бойовій формі біля пам’ятника воїнам–інтернаціоналістам, розташованого поряд iз Києво–Печерською лаврою. Проте підійти до монумента людям не вдавалося доволі довго — шлях перегородила металева огорожа і співробітники охорони Януковича. Тож «афганцям» довелося майже півтори години стояти на морозі, очікуючи появи глави держави, який до того ж іще й затримувався.
В очікуванні «черги» вони вишикувалися приблизно за п’ятдесят метрів від пам’ятника. А коли Президент нарешті з’явився, по команді «кругом» розвернулися до нього задом. «Афганці» так і не змінили пози, поки біля пам’ятника перебував Янукович. «Нас обурило те, що ми не могли вчасно підійти до монумента. Хлопці прийшли, а перед ними паркан поставили. А коли зібралися покладати квіти, нам заявили: «А вас немає у списках!». Хотілося одразу поставити зустрічне запитання: «Вибачте, в яких ще списках? Ми мало відвоювали?». Якщо вже на те пішло, нехай влада ставить у себе в адміністраціях монументи і там їм поклоняється», — додає пан Сердюк.
Нагадаємо, 15 лютого, відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2004 року №180, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.