Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Понад три з половиною сотні читачів сайту «УМ» узяли участь у народному опитуванні, висловивши свою думку з приводу того, хто мав би представляти Україну на наступному конкурсі «Євробачення».
Після тріумфу Руслани-2004 у Стамбулі наступне змагання кращих голосів континенту пройде в Києві, й тому, крім чинника «кращості» того чи іншого виконавця, доводиться враховувати, чи може Україна перемогти двічі поспіль. Адже якщо ні, то, мабуть, презентувати країну-організатора краще молодняку чи неформату. А якщо так, то не шкода й ризикнути, представивши на суд бабусі Європи своїх «монстрів».
Безпристрасний лічильник сайту www.UMoloda.kiev.ua засвідчив явну перевагу «Океану Ельзи». Чверть наших читачів віддають свої симпатії тим самим «океанам», які щойно розкололися, а трохи раніше нібито заявили, що ні в яких «Євробаченнях» ставати на прю не хочуть. При цьому найближчий переслідувач — «дідусь» Олег Скрипка зі своїм «ВВ» — відстав від команди Славка Вакарчука більш як на два десятки голосів, що становить понад 6 відсотків. Не набагато менше симпатій «умників» зібрала й перефарбована в «блонді» Ані Лорак. Саме її, молоду й горласту, не проти послати до Києва (ну принаймні на Лівобережну, де проходитиме фінальний концерт) значна частина музичних фахівців-професіоналів. А ось варіант відповіді «Переможець проекту «Шанс» — аналогія російській «Фабриці зірок», яка делегувала до Стамбула нещасну Юлю Савичеву, — в нашій версії набрав лише 6,5 відсотка прихильників. Це менше, аніж кумедний Мих-Мих Поплавський, котрий, пригадується, рвався на «Євро», аби «заспівати душею», ще минулого року. Можна уявити, на якому місці (проти першого Русланиного) фінішував би співучий ректор-депутат... Зауважмо також, що національно свідома, україномовна аудиторія «УМ», включно з нашими прихильниками в діаспорі, відчутно «опустила» Іру Білик з її дебютним російськомовним альбомом про «любов-яд», вивищивши натомість «україночку»-депутатку Оксану Білозір та епатажну Вєрку Сердючку.
А взагалі нового українського висуванця на «Євробачення», як і минулого разу, визначатимуть музикознавці телеканалу УТ-1. Можливо, вони врахують глас народу, заявлений на сайті та шпальті «України молодої». Подаємо повну «розпечатку» набраних голосів і відсотків та найоригінальніші відозви з цього приводу («Хто, на вашу думку, найкраще представив би Україну на «Євробаченні-2005» у Києві?), залишені відвідувачами на ФорУМі нашого ж інтернет-сайту.
Admin: «Хочу бачити на «Євробаченні» Partisan Forest. Сабж. Ось так %)))))».
Khrystia: «Яка там Ані Лорак?! Нам два рази підряд першого місця не дадуть, тому наступного року в нашого конкурсанта буде мінімум шансів на перемогу. Тому я сумніваюсь, що Кароліна погодиться зайняти нижчу позицію, ніж Руслана. «Океан Ельзи», «ВВ», «Піккардійська терція» — рівень конкурсу «Євробачення» для цих виконавців занизький, та й їх там просто не оцінять. Треба молодих виконавців висувати, наприклад, Катю Чілі. Пісня має мати фольклорну основу, автентичний вокал — це те, чим ще можна здивувати європейську публіку».
Випадєніє: «Згоден з Христею на всі 100%. У цьому випадку, після Руслани, на мою думку, головне — не перемога, а участь, тобто показати клас, те, на що ми здатні. Тому пропоную або «ВВ», або Катю Чілі».
Заступ: «У мене така думка — запустити в Києві того, кого не шкода буде розмістити нижче першого місця і хто на перше навряд чи б витягнув за будь-яких умов. Тому, приміром, схиляюся до версії, щоб від України на «Є-2005» виступили «Воплі». Або «проміжна» Лорак. А «Океанів» наступного разу послати. Але чи справді так уже й неможливо одній країні двічі поспіль виграти? Голосування нібито прозоре, не журі, а всенародно-телефонне з інших країн. Тож, можливо, варто було б і явно найсильніших виставити — Славіка Вакарчука і Ко...»
Журналістка «УМ», несексапільна: «Це ж найсексапільніша зірка української естради! Та й не лише української, а взагалі... Ну хіба що Кайлі Міноуг з нею конкурує ;)
А якщо серйозно, то я б теж «Океанів», не кажучи вже про «Терцію», не посилала б — справді, не оцінять, і буде шкода, бо вони дуже класні! Щодо «ВВ», то теж певні сумніви виникають... Не зовсім той формат, хоча Франція, мабуть, за них би проголосувала :-)
Про Катю Чілі — класна ідея. Хоча навряд чи їй світило б місце, вище за 10-те, — у неї теж не дуже форматна музика, бо ж, крім автентичності, має бути ще й така-сяка «хітовість» — саме через те, що голосує не журі, а звичайні люди (якщо цьому вірити, звісно :-))) А Катя трохи теє... специфічна.
Пропоную випустити Ані Лорак у сексуальному вбранні. Що співатиме — неважливо :-)».
Прихований фанат: «А знаєте, кого пошле Росія? Групу «Ленінград», щоб вона послала все «Євробачення»! :))»
Serge: «Тільки що проголосував у опитуванні за «когось іншого» (перше бажання було зазначити Ані Лорак, але передумав. При всіх неперевершених зовнішніх та вокальних даних у Ані Лорак чомусь не виходять хіти, немає якоїсь «родзинки» (крім її неземної посмішки, звичайно)). Україні гріх скаржитись на відсутність яскравих співачок. При всій любові до багатьох з них я б запропонував Жанну Боднарук, яку, на мій погляд, абсолютно несправедливо обходять увагою (спасибі тільки Українському радіо, на якому її можна почути). Жанна має свій неповторний голос і стиль, вона здатна «видати на гора» не просто якийсь безбарвний «шлягер», а пісенний витвір мистецтва. І навіть якщо Жанна не переможе (а так, мабуть, і буде, бо це ж «нахабство» — два рази підряд перемагати), то Україні не буде соромно за свою представницю. А щодо лідерів опитування — «ВВ» та «ОЕ», то при всьому захопленні від Олега Скрипки їх участь вважаю нереальною. Хоча... Якщо Скрипка знайде якийсь абсолютно неординарний хід — то все можливо».
Випадєніє: «Маю ше одну незлу думку. Оскільки головою оргкомітету є Віктор Федорович Донецький, то йому буде легше пролобіювати якогось учасника. Тож підозрюю, що наш прем’єр-братан залобіює Гарика Кричевського».
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>