Цьогорічна, 58–ма, церемонія вручення найвищих американських музичних нагород «Греммі», яка відбулася в Лос–Анджелесі у ніч із неділі на понеділок за київським часом, пройшла під знаком жалоби. Напередодні у своєму готельному номері була знайдена мертвою славетна співачка Уїтні Х’юстон, яка мала виступити на цій церемонії, тож вечір фактично перетворився на вшанування її пам’яті. Спершу організатори навіть думали взагалі скасувати захід, але родина Х’юстон попросила цього не робити. Проте в програму церемонії було внесено зміни.
Виходячи на кін або даючи інтерв’ю в кулуарах, більшість зірок бодай словом згадували про те, який великий вплив справила на них творчість Уїтні. Хтось пам’ятає її перші кроки на великій сцені, для когось її пісні були першими колисковими і поштовхом до музичної кар’єри…
«Вона мала все – вроду, чудовий голос… Так сумно, що ці обдарування не принесли їй такого щастя, яке давали нам», — зазначила Барбра Стрейзанд. «Моє серце розбите, я в сльозах після шокуючої смерті моєї доброї товаришки, незрівнянної Уїтні Х’юстон», — не приховувала почуттів Мерайя Кері. І принагідно висловила сподівання, що люди пам’ятатимуть померлу «не за її трагедією, а за її голосом». Співачка Дженніфер Хадсон виконала на церемонії попурі з найбільших хітів Х’юстон.
Одні королі й королеви відходять, інші народжуються. Зіркою цьогорічної церемонії вручення «Греммі» стала британська співачка Адель. Наразі вона видала лише три альбоми – «19», «21» (її вік на момент видання платівок) та компакт–диск із записом концерту в лондонській залі «Роял Альберт холл». Минулого року вона взагалі не виступала, оскільки змушена була пройти через операцію на голосових зв’язках. Позавчора 24–річна уродженка Лондона заспівала вперше після цієї операції, і це було її тріумфальне повернення на сцену. Із шести номінацій на «Греммі», в яких фігурувало її ім’я, голосиста білявка перемогла в усіх шести(!). На батьківщину Адель повезе статуетки–грамофони за найкращий альбом минулого року («21»), найкращий поп–альбом, найкращий запис року, найкращу пісню року, найкращий сольний поп–виступ та найкращий відеокліп — на пісню Rolling In The Deep («Скочуючись у прірву»).
Тріумф англійки закономірний, оскільки альбом «21» розійшовся у США накладом 6,3 мільйона примірників як такий, що найкраще продавався у світі торік, а пісня «Скочуючись у прірву» впродовж 19 тижнів очолювала хіт–парад авторитетного американського двотижневика «Роллінг Стоун». Музичні критики та фахівці називають Адель унікальним явищем у сучасній музиці.
«Королями» церемонії стали також учасники американської рок–групи Foo Fighters, заснованої колишнім ударником легендарного гурту 1990–х Nirvana Дейвом Гролом. Музиканти з цього колективу отримали п’ять почесних статуеток, зокрема за найкращий рок–альбом (Wasting Light) та найкращу рок–пісню (Walk).
«Греммі» в номінації «Найкращий дебют» дісталося Джастіну Вернону, засновнику інді–фолк–групи Bon Iver. Нагороду в категорії реп отримав дует Джей–Зі та Каньє Веста. Кріс Браун здобув «золотий грамофон» за найкращий альбом у стилі ритм–енд–блюз (F.A.M.E.). Британську співачку Емі Вайнхаус, яка померла в липні минулого року, удостоєно посмертної нагороди за пісню Body and Soul («Тіло й душа»), яку вона записала в дуеті з легендарним американським співаком Тоні Беннетом.