Стилізований під епоху німого кіно чорно–білий французький фільм «Артист» продовжує збирати нагороди і, схоже, впевнено крокує до здобуття «Оскара». На церемонії вручення премії Британської академії кінематографічного та телевізійного мистецтва (БАФТА), що відбулася позавчора у Королівському оперному театрі Лондона, романтична мелодрама режисера Мішеля Хазанавічуса про Голлівуд 1920–х років була лідером за кількістю номінацій — 12. І в більшості з них «Артист» тріумфував: йому дісталося сім «золотих масок», причому три з них — у головних категоріях: «Найкращий фільм», «Найкраща режисура» та «Найкращий актор першого плану» (Жан Дюжарден). Також фільм Хазанавічуса відзначено за найкращу оригінальну музику (композитор Людовік Бурса), костюми та операторську роботу. Як зазначив на церемонії вручення нагород Мішель Хазанавічус, узявшись за цей проект, учинив «трохи божевільно», але тепер «глибоко вражений та надзвичайно задоволений» такою високою оцінкою своєї праці.
Меріл Стріп, яку також номінують на «Оскара» за головну жіночу роль у біографічній стрічці «Залізна леді», цілком очікувано дісталася БАФТА за перевтілення в екс–прем’єр–міністра Британії Маргарет Тетчер. Це лише друга відзнака Британської кіноакадемії у творчому доробку 62–річної актриси, хоча загалом, починаючи з 1979 року, Стріп номінували на «золоту маску» 14 разів. Першу премію БАФТА 1981 року вона також отримала за головну роль — у фільмі «Жінка французького лейтенанта».
Найкращим неангломовним фільмом визнано роботу іспанського режисера Педро Альмодовара «Шкіра, в якій я живу» з Антоніо Бандерасом у головній ролі. Почесна премія БАФТА за життєвий внесок у мистецтво кіно дісталася славетному американському кінорежисеру Мартіну Скорсезе.
Цьогоріч на 25 номінацій претендували 285 фільмів — на 78 більше, ніж минулого року. Переможця шляхом таємного голосування обирали понад шість тисяч членів академії.