Упродовж минулого року у світі було зареєстровано 75 випадків нападів акул на людей, iз них 12 виявилися смертельними. Такими є дані щорічного звіту Музею природничої історії у місті Маямі, штат Флорида (США). За словами керівника цього дослідницького проекту, іхтіолога Джорджа Берджесса, кількість смертельних випадків унаслідок «зустрічі» з акулами у 2011 році є рекордною за останні 20 років.
Сумну першість утримує Австралія, де жертвами цих морських хижаків стало троє людей. На острові Реюньйон в Індійському океані, на Сейшельських островах та у Південно–Африканській Республіці загинуло по дві особи. У Коста–Ріці, Кенії та Новій Каледонії зареєстровано по одному смертельному випадку. У США, де впродовж 2011 року акули нападали на людей 29 разів, обійшлося без фатальних наслідків. Три випадки нападу на людей зареєстровано і в Росії — всі у Примор’ї. За даними американських фахівців, жертвами нападів акул у 60 відсотках випадків ставали серфінгісти, у 35 відсотках — звичайні відпочивальники, у п’яти відсотках випадків — дайвери.
Водночас учені наголошують: насправді людина становить для акул незрівнянно більшу загрозу, ніж вони для нас. Щороку у світі «ні за що ні про що» відловлюють і вбивають мільйони акул, що становить значну загрозу для екосистеми Світового океану.