Іспанія, яка разом із Португалією стоїть за Грецією в черзі по звання найкризовішої країни єврозони, знову клекоче. Відгукнувшись на заклик профспілок чинити спротив економічним реформам уряду, більше 10 тисяч іспанців позавчора пройшли маршем по центру Мадрида, протестуючи проти запровадження робочого тижня тривалістю 37,5 години замість 35. Як повідомляє «Євроньюз», профспілки підрахували, що тільки в Мадриді запровадження подовженого робочого тижня призведе до скорочення понад 10 тисяч робочих місць. Іспанців також обурив намір уряду Маріано Рахоя розпочати приватизацію в деяких галузях. У планах нового іспанського уряду також підвищення податків на прибуток та нерухомість, замороження зарплат «бюджетників» і соціальних виплат та зміни до трудового кодексу на користь працедавців.
Завтра уряд Рахоя має представити пакет реформ ринку праці. На нього з нетерпінням чекають 5,2 мільйона іспанців, які мають статус безробітних (це найвищий показник у Євросоюзі). За словами міністра праці Фатіми Банес, одним із головних завдань виконавчої влади є будь–що загальмувати ліквідацію робочих місць. Зокрема, уряд має на меті завадити підприємствам масово скорочувати працівників заради виходу зі скрутної фінансової ситуації.
Завдання надзвичайно складне, зважаючи на процес безперервного зростання безробіття в Іспанії з 2008 року і економічну рецесію в країні. Криза 2008 року спричинила скорочення робочих місць на понад 2,5 мільйона, з них половина — у будівельній галузі. Неочікувано для себе люди залишилися не лише без роботи, а й без освіти, оскільки більшість із них у молоді роки відмовилася від подальшого навчання заради працевлаштування. З огляду на це правий уряд Рахоя пообіцяв найближчим часом запропонувати низку реформ у галузі професійного навчання з метою забезпечити постійний і гарантований доступ до нього всім охочим.