Унаслідок сильного вітру, пориви якого сягали 40 метрів на секунду, в Одеській області без електропостачання залишилися 36 населених пунктів в десяти районах. Найбільше постраждали Арцизький, Кілійський, Тарутинський, Татарбунарський та Ізмаїльський райони. «Вже відомо, що раптовий поривчастий вітер обірвав дві опори на високовольтній лінії, яка живить Ізмаїл. Свою лепту внесло й обмерзання дерев — після дощу і морозу в ніч iз неділі на понеділок», — розповів мер Ізмаїла Андрій Абрамченко.
Без світла в Ізмаїлі залишилися три школи, кілька лікарень та пологовий будинок. На щастя, рятувальники швидко відновили електропостачання. «Світла не було години дві. На щастя, ніхто в цей час не народжував», — розповіли «УМ» у приймальному відділенні пологового будинку. Ураган також пошкодив дахи і «взяв у полон» у снігові замети автомобілі. В Овідіопольському районі вітром зірвало дах у приватному будинку, де проживає 47–річна жінка. Цього ж дня на автодорозі Красні Окни — Чорне у снігу застряг автомобіль швидкої допомоги центральної районної лікарні з хворим пасажиром, два мікроавтобуси і три легкові автомобілі. Їх витягували місцеві пожежники. Також «швидку» рятувальники витягали із заметів між селами Муроване та Романівка, а автобус — біля села Качурівка.
Критична ситуація склалася на дунайських островах у районі містечка Вилкове. Внаслідок сильного шторму в Чорному морі рівень води піднявся практично до критичного рівня і становить 151 см. 24 мешканців евакуювали за допомогою гелікоптера. Вилкове теж відрізане від електроенергії, тож сюди направили сім пересувних електростанцій для забезпечення роботи водозабору, лікарні, школи та дитячого садка.
Як повідомляє прес–служба МНС в Одеській області, на Дунаї по території Кілійського району кригохід становить близько 90%. Товщина криги на окремих ділянках — 1,5—2 метри. Проте починати криголамну операцію вирішили лише після припинення сильного вітру та підвищення температури повітря — заважає шторм на морі. Також існує ризик підвищення рівня води і підтоплення островів і містечка Вилкове. Крім того, складна ситуація на Дунаї на території Румунії. Раптовий кригохід може призвести до заторів на українській частині.
Загалом через стихію по Україні знеструмлено 134 населених пункти в АР Крим і двох областях — в Одеській і Херсонській. Унаслідок перевантажень ліній електромереж також трапляються відключення в населених пунктах інших областей. Так, 7 лютого відключилися сто житлових будинків у Черкасах. Аварійна бригада протягом години відновила електропостачання. Тільки за останню добу в Черкаській області жертвами морозу стали двоє людей. У селі Боровиця Чигиринського району сусіди знайшли замерзлим у власному ліжку 51–річного чоловіка. Такою ж лютою смертю, і теж у власному ліжку, помер 52–річний чоловік у приватному будинку Черкас.
Подібна трагедія, але кілька днів тому, сталася в селі Орловець Городищенського району, де на власному подвір’ї замерзла 93–річна жінка. Бідолашна хотіла подзвонити до рідні й вийшла з «мобілкою» з хати, але, певно, посковзнулася, впала і не змогла піднятися. Її 83–річний чоловік, який пересувався з допомогою стільчика, почав хвилюватися й шукати дружину. Побачивши її на подвір’ї, спробував підняти дружину, але впав поруч iз нею. «Пенсіонерів побачили сусіди, які викликали «швидку» і самостійно намагалися відігріти потерпілих. На жаль, жінці допомога вже не знадобилася, а її чоловіка із загальним переохолодженням тіла госпіталізовано», — розповіли «УМ» у прес–службі МНС у Черкаській області.
До речі, із діагнозом обмороження пацієнти поступають практично у всі районні лікарні Черкащини.
Ганна ГОЛОДНА,
Людмила СТРИГУН