Відучора російській митниці додалося роботи — на ній почали відстежувати український сир та вилучати деякі його сорти. Голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко розповів російській пресі, що його вiдомство вже перевірило 178 зразків українських сирів, і 38 iз них не відповідали високим вимогам російського «госту». На сайті Росспоживнагляду інформації про заборону експорту українських сирів учора ще не було вміщено, тож список заводів–виробників сиру, чию продукцію не допускають у РФ, довелося знаходити в російській пресі. Сайт gazeta.ru називає 9 українських сирзаводів, а саме: Пирятинський, Великобурлукський, Звенигородський, Охтирський, «Гадячсир», «Техмолпром», Виробниче об’єднання «Моліс», Хмельницька маслосирбаза та «Інтер–Фуд».
Українська сторона поки мовчить. Прокоментувати ситуацію навідріз відмовилися у Держветфітослужбі. Заводи–виробники, до яких Росія начебто висловила претензії, зайняли очікувальну позицію i ситуацiю теж не коментують.
Працівник «Гадячсиру» на правах анонімності розповів «УМ», що якщо Росія вiдмовиться вiд їхньої продукцiї, завод, безумовно, матиме збитки. І не лише фінансовi плани — завод може втратити частину ринку збору молока. Якщо призупинити виробництво і купувати менше молока у населення, «приватники», вiдповiдно, зменшуватимуть поголів’я корів. Таким чином, відчутного удару буде завдано, як завжди, простим громадянам. Вихід iз цієї ситуації — переорієнтовуватися на ринок iнших країн СНД, адже, за словами представника з «Гадячсиру», Європа наших сирів не хоче, а внутрішній український ринок і так перенасичений товаром різної якості та цінових категорій.
Тим часом уповноважений ВР України з питань європейської інтеграції Валерій П’ятницький сподівається, що українські сири матимуть гарну перспективу на європейському ринку, якщо наша країна підпише договір про зону вільної торгівлі з ЄС. Прості українці скептично оцінюють перспективи українського сиру на європейських теренах. «Він за смаком не дотягує навіть до найдешевших голландських, німецьких, французьких сирів. Так само як російські та польські», — каже пан Михайло, купуючи сир у «Сільпо» на «Лівобережній».