Рада Безпеки ООН вкотре не змогла ухвалити резолюцію щодо Сирії. Позавчора, після тижня запеклих дискусій, проект заветували Росія та Китай.
«13 із 15 країн–членів РБ ООН були дуже близькі до затвердження цієї резолюції, а Росія й КНР поставили на Радбезі моральну пляму», — прокоментував ситуацію міністр закордонних справ Франції Ален Жуппе.
Як повідомляє «Євроньюз», резолюція передбачала відставку сирійського президента Башара Асада та передачу влади віце–президенту — за прикладом Ємену. Представник Росії в ООН заявив, що Організація Об’єднаних Націй не повинна ставати на бік однієї зі сторін конфлікту. Прихильники жорсткіших заходів запевняли, що «Радбез би точно не затвердив резолюцію, яка б дозволила будь–яке військове втручання», проте нещодавній приклад Лівії довів: кожну резолюцію можна пристосувати під потреби моменту.
Сирійська національна рада (СНР), яка об’єднує всі опозиційні сили країни, поширила заяву, в якій покладає на владу Росії та Китаю «всю провину за ескалацію вбивств і геноциду в Сирії» та називає їхній «безвідповідальний крок ліцензією на безкарні вбивства сирійському режиму».
Водночас прихильники президента Асада, які в неділю зібралися на велелюдний мітинг у Дамаску, подякували Москві та Пекіну за підтримку.
Одразу після ветування резолюції РБ ООН президентські війська пішли на масований штурм тих сирійських міст, де опозиція має найбільший вплив — Хомса, Ідліба та околиць Дамаска. Сирійські правозахисники повідомляють про 56 нових жертв збройного конфлікту в країні лише впродовж неділі. Втрат зазнали й опозиціонери, й проурядові війська.