«Головне — одягнутися тепло, а не «по моді»: якщо ви будете виглядати як справжній хіпстер, але при цьому відморозите собі всі органи, ця жертва навряд чи піде на користь протестному руху. Термобілизна, валянки, рукавиці, зимова шапка — наше все. Випити перед виходом гарячого чаю — правильне рішення, 100 грамів горілки — хибне. І не беріть із собою зайвих металевих предметів, комп’ютерів та інших речей, які «дзвенять» при проході через металодетектор — не забувайте, що в черзі до них і без того доведеться простояти з півгодини, а люди за вами теж мерзнуть!»
Кількість таких корисних порад у російському сегменті інтернету протягом тижня зростала в геометричній прогресії: що ближче до 4 лютого, то більше. Під час минулих масштабних акцій опозиції на Болотній площі та проспекті Сахарова незвичні до «великих» протестів росіяни збагнули, що простояти кілька годин на морозі — це чи не найбільше випробування для мітингувальників. Особливо для молоді, яка нарешті почала виявляти громадську активність, але для якої це передусім можливість «себе показати».
У Москві на завтра прогнозують 19 градусів морозу і високу вологість — гіршої погоди для тривалого стояння на вулиці годі й вигадати. Патріарх РПЦ Кирил натякає, що справжні віруючі, замість шастати по мітингах, моляться вдома за «судьби родіни», а головний санітарний лікар РФ Онищенко попереджає: від промерзання до кісток із відповідними наслідками любителів помітингувати не врятує ніщо. Усі ці заяви, на думку експертів, виголошено в рамках владної кампанії, спрямованої на зрив акції протесту. А тим часом опозиційно налаштовані росіянки фотографуються на морозі в самих купальниках і поширюють такі знімки в інтернеті, аби переконати: холод — не страшний, надто ж у компанії однодумців.
Паралельно з мітингом «За чесні вибори» та його аналогами в інших містах Росії (на всі акції отримано дозволи від місцевої влади) відбудуться десятки акцій протилежної спрямованості — під гаслами «Сильна Росія — «Єдина Росія»», «Довіряємо Володимиру Володимировичу!», «З болота — нагору!» тощо. Дехто, як інтелектуал Анатолій Вассерман чи журналіст Михайло Леонтьєв, прийдуть на провладні мітинги свідомо, бо справді підтримують Путіна. Але більшість «масовки» зженуть під примусом.
Повідомленнями про те, як працівників не лише державного сектору, а й комерційних підприємств примушують іти на «пропутінські» мітинги під загрозою звільнення, російський інтернет теж аж кишить. Дехто, обурений таким «рабовласництвом», подає заяви про звільнення, проте більшість визнає, що не має вибору: якщо через відмову йти на мітинг «за владу» втратиш роботу, не буде за що годувати сім’ю.