Морози такі, що про погоду в країні розповідає вже не Гідрометцентр, а Міністерство з питань надзвичайних ситуацій. Учора міністр Вiктор Балога повідомив змерзлим співвітчизникам: до 15 лютого потепління не ждіть. «До п’ятого числа йде тільки похолодання. Тобто пік морозів тільки буде. Потім 2–3 дні — незначне потепління, градусів на сім, а потім — знову похолодання», — сповістив Балога.
Водночас пан Балога, який узяв морози «під особистий контроль», запевняє: наразі жодної надзвичайної події державного масштабу, пов’язаної з різким зниженням температури повітря, не відбулося. Хоч про всяк випадок сформовано 59 додаткових аварійних бригад МНС.
Водночас у деяких регіонах то тут, то там виникають аварійні ситуації. Через несприятливу температуру і сильний вітер учора вночі спрацювали автоматичні системи захисту ліній електропередач — у трьох областях знеструмлено 13 населених пунктів, констатує МНС. Є й «інший бік» морозів: люди почали ще більше грітися біля побутових електроприладів, отож навантаження на мережі настільки зросло, що, наприклад, Одеське обленерго змушене було вдатися до почергового, так званого віяльного, відключення ліній подачі електроенергії. Інакше, як повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на дані ВАТ «Одесаобленерго», «є реальна загроза виникнення аварії з ушкодженням і відімкненням обладнання». Фахівці не виключають, що «віяльні» відключення на годину чи кілька годин щодня можуть бути застосовані по всій країні.
ТІЛЬКИ ЦИФРА
418 тисяч дітей — на вимушених канікулах
Через морози учора та сьогодні закрилися на вимушені канікули переважна більшість шкіл країни. Загалом, за даними уряду, це 3,2 тисячі загальноосвітніх учбових закладів. На вимушені канікули пішли 418,7 тисячі дітей.
ЯК ЗДОРОВ’Я?
Що, бацило, змерзла?
Попри наступ лютих морозів, грип, який, за прогнозами Міністерства охорони здоров’я, мусив «накрити» країну наприкінці січня — на початку лютого, ще не перевищив епідемічний поріг. Проте хворих помітно побільшало — на 12,6 відсотка порівняно з попередніми тижнями. За даними Центру грипу, за останній тиждень січня кількість хворих на грип та ГРВІ, які зверталися по медичну допомогу, становить 166,6 тисячі осіб, з них майже шість тисяч довелося шпиталізувати. Переважна більшість шпиталізованих (76,3%) — діти.