Незвичайний пам'ятник відкрили у Черкасах: у центрі міста, поруч iз кафедральним Свято-Михайлівським собором, застиг у бронзі сумний священик. Він схилився над скинутим та розбитим дзвоном, і пройти повз цей витвір мистецтва без щему в душі неможливо. Батюшка опустився на коліна перед капличкою, хрест якої також ніби надломлений.
Саме у такий спосіб черкащани вирішили пом'янути 142 служителі церкви Черкащини, котрих було жорстоко замучено у сталінських застінках. За свідченнями істориків, уже в 1938 році тут не залишилося ні церков, ні священиків.
Неподалік того місця, де тепер у Черкасах на території Першотравневого парку стоїть новозбудований величний кафедральний Свято-Михайлівський собор, безбожники-більшовики поставили на рейки спеціальний бронепоїзд, де судили священиків. Усі вони прийняли мученицьку смерть, але не відреклися від Бога.
Внучатий племінник новомученика Іоана (Затовського) В'ячеслав Затовський згадував на відкритті пам'ятника, що в їхній родині про смерть отця Іоана, який служив у Корсуні, завжди говорили пошепки. Другий брат Іоана — Михайло, який був батюшкою у Лип'янці Шполянського району, — дивом уникнув репресій: його не було вдома, коли прийшли енкаведисти. Коли він дізнався, яка доля спіткала Іоана, то подався у Холодний Яр, де й переховувався.
За словами архієпископа Черкаського та Канівського владики Софронія, з ініціативи й за проектом якого збудовано собор та пам'ятник, постать цього священика висвітлює атмосферу того часу, коли здавалося, що християнська віра сплюндрована, а церква гине. Та тільки Всевишній вирішив по-іншому.