Кидаючи виклик національній традиції робити все на позавчора, всі, хто так чи інакше причетний до проведення в Києві наступного травня конкурсу «Євробачення», вже взялися до праці. Як ми вже повідомляли, визначено місце, де змагатимуться за перемогу учасники 50-го пісенного конкурсу — Міжнародний виставковий центр поблизу станції метро «Лівобережна». А нещодавно країна зробила ще кілька важливих кроків назустріч «Євробаченню-2005».
Днями мер Києва Олександр Омельченко, який є заступником голови оргкомітету з проведення «Євробачення -2005», провів нараду, де обговорювалися проблеми, пов'язані з організацією ювілейного пісенного конкурсу. До конструктивної розмови долучилися, зокрема, Президент НТКУ Олександр Савенко, заступник міського голови Володимир Яловий, директор Міжнародного виставкового центру Анатолій Ткаченко. Олександр Савенко поінформував, що він уже мав зустріч у Женеві з представниками Європейської мовної спілки і заручився домовленістю до 1 серпня підписати з цією компанією, яка курирує конкурс, угоду про проведення 50-го ювілейного «Євробачення» у Києві. Він озвучив і мінімальні вимоги «європейських мовників» до дійства, на яке наступного року Київ запросить кілька десятків країн. За словами пана Савенка, бюджет конкурсу не може бути меншим за 9,5 мільйона швейцарських франків, причому лише 4,5 мільйона виділяє Європейська мовна спілка, решту ми маємо «вигадати» з власних фінансових резервів. До того ж ці гроші підуть винятково на організацію та телевізійну трансляцію самого конкурсу, а все, що стосується інфраструктури, готелів, які мають бути збудованими до наступного травня, дообладнання залу, де проходитимуть змагання, — це окрема стаття витрат, що не входить у ці 9,5 мільйона. Стаття, як неважко прикинути, більш ніж солідна, і про її фінансування також має подбати наша влада.
Олександр Омельченко пообіцяв, що місто зробить усе, що від нього залежить, але й від підтримки з державного бюджету відмовлятися не буде. «За нашими підрахунками, нам не вистачає 2-3 мільйонів доларів для того, щоб провести цей конкурс краще, ніж Литва чи Туреччина. Але дотацію з бюджету міста я давати не можу. Пільги на землю, озеленення — все, що зможе, Київ зробить», — сказав Олександр Омельченко.
А вже 6 липня до Києва прибуде «ревізор» — директор конкурсу «Євробачення-2005» Сванте Стокселіус. Разом з ним прибудуть представники європейських країн, які входять до адміністративної ради конкурсу. До 11 липня вони мають оглянути об'єкти, де розгортатимуться події «Євробачення-2005» і зробити свої висновки щодо нашої попередньої готовності.